Вчені з США провели нове дослідження, яке підтвердило користь грудного вигодовування. Практикуючі його жінки рідше стикаються з хворобами серця і судин.

Грудне вигодовування дає ще більше користі для здоров’я жінок, як встановили вчені з Північної Вірджинії в США. Вони називають отримані докази хвилюючими і захоплюючими. Було встановлено, що жінки, які годують груддю, на 14% рідше згодом стикаються з ішемічною хворобою серця, на 12% рідше з інсультами і на 17% рідше вмирають від серцево-судинних захворювань. Аналіз включав історії хвороб понад 1,2 мільйона жінок протягом 10 років.

Це дійсно приголомшлива новина, причому встановлено, що чим довше тривав період грудного вигодовування, тим вище виявлявся захисний ефект, що зберігався, принаймні, аж до 12 місяців грудного вигодовування. Точні причини такого позитивного впливу цієї практики на здоров’я жінки не встановлені. За однією з версій, під час грудного вигодовування виділяється гормон окситоцин, який надає антигіпертензивну і антиоксидантну дію.

Читайте також:  Названий найкращий продукт для здоров'я серця

Крім того, грудне вигодовування дозволяє жінці максимально швидко втрачати набраний під час вагітності зайву вагу. Раніше наука довела, що у годуючих грудьми мам знижується ризик розвитку раку молочної залози, яєчників, а також діабету другого типу. Корисна ця процедура і для малюків, у яких скорочується небезпека астми, ожиріння, діабету першого типу, вушних інфекцій і синдрому раптової дитячої смерті. Рекомендується ексклюзивно годувати немовля грудьми протягом перших шести місяців життя, а до року грудне вигодовування можна поєднувати з прикормом.