Група вчених з Данії та Німеччини знайшла відповідь на питання, чому жінки живуть довше за чоловіків.

 
Згідно з висновками дослідників, нарешті з’ясовані причини високої тривалості життя жінок. Виявляється причини криються в біологічній особливості прекрасної статі. Статтю з подробицями своєї наукової роботи дослідники опублікували в авторитетному журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені змогли проаналізувати тривалість життя двох статей в період іспанського правління і работоргівлі на острові Тринідад, а також під час епідемії кору в Ісландії, голодомору в Україні, в Швеції та Ірландії.

Примітно, що за часів всіх досліджуваних вченими лих жінки жили довше за чоловіків. Однак на Тринідаді тривалість життя у обох статей була рівною. Дослідники пояснили це тим, що работорговці цінували в невільниках фізичну силу і більше дбали про них.

Читайте також:  Приховану небезпеку популярного сніданку назвали фахівці

Вчені розповідають, що коли вони вивчали Ірландію середини 19 століття, то вони з’ясували, що 4 роки країна страждала від наслідків масового зараження посівів зернових грибком. У той час жінки жили в середньому до 22,5 років, а чоловіки частіше за все не доживали до 19.

Однак до голоду ірландці в середньому доживали до 38-річного віку. На думку вчених, це говорить про те, що чоловіки традиційно вмирають раніше за жінок.

Через що ж так відбувається? Дослідники вважають, що причина низької тривалості життя у чоловіків є високе вироблення тестостерону, який порушує роботу імунної системи. При цьому естрогени, які синтезуються в жіночому організмі навпаки допомагають імунітету боротися із запаленням.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News