Не завжди в сирому вигляді – деякі овочі набагато корисніші за приготовлені: їх поживні речовини повністю розвиваються тільки при нагріванні.

За даними наукового журналу The Conversation, деякі овочі стають набагато кориснішими для здоров’я після приготування, хоча при цьому практично завжди втрачається трохи вітаміну С.

Спаржа. Особливо велика кількість важливих поживних речовин міститься в клітинних стінках спаржі, які можна зламати за допомогою нагріву. Таким чином, тільки при приготуванні з клітин спаржі вивільняються вітаміни A, B9, C і E, які після цього краще засвоюватися і використовуються організмом.

Гриби. Гриби містять велику кількість антиоксиданту ерготіонеїну: він теж виділяється лише під час приготування. Антиоксиданти допомагають розщеплювати вільні радикали – небажані хімічні речовини, які ушкоджують клітини та сприяють розвитку численних захворювань та передчасному старінню.

Шпинат. Він багатий на поживні речовини, включаючи залізо, магній, кальцій, цинк, причому організм набагато легше засвоює їх у приготовленому вигляді. У сирому шпинаті багато щавлевої кислоти, яка блокує всмоктування заліза та кальцію.

Помідори. Ще один овоч, який корисніший у приготовленому вигляді – нагрівання збільшує вміст лікопіну, що міститься в томатах, на 50 відсотків. Лікопін є потужним антиоксидантом, який запобігає серцевим захворюванням, покращує захист від раку.

Морква. Приготовлена ​​морква містить більше бета-каротину, ніж сира. Бета-каротин перетворюється в організмі на вітамін А, який підтримує ріст кісток, зір та імунну систему. Що важливо: моркву завжди слід готувати зі шкіркою і цілком, тому що це запобігає попаданню важливих поживних речовин у воду. У свою чергу, смаження має протилежний ефект і різко знижує вміст бета-каротину.

Перець. Болгарський перець теж набагато корисніший у приготовленому вигляді, він містить велику кількість антиоксидантів, що зміцнюють імунну систему: бета-каротину, бета-криптоксантину, лютеїну. Найкращий спосіб приготування перцю – запікання: менше губиться вітамін С.

Капуста. Приготовлені на пару броколі, цвітна, брюссельська капуста стають дуже насичені глюкозинолатами – сірковмісними фітохімічними речовинами, які організм може перетворювати на ряд протиракових сполук.

Зелена квасоля. Щоб зберегти цінні антиоксиданти, цей овоч потрібно не варити, а запікати чи нагрівати в мікрохвильовій печі.