Часник – популярний і корисний продукт. Про його користь ми згадуємо тільки тоді, коли застудилися або в період епідемії грипу для підвищення імунітету. Але у нього є й інші корисні властивості, які менш відомі.

Часник має різкий запах і пікантний смак, і його добре додавати в деякі страви як приправу. Можна до цього додати щось ще? Чому він вважається неперевершеною лікувальною рослиною? Ну, наприклад, часник містить таке життєво важливе з’єднання як аліцин, який володіє безліччю цілющих властивостей.

До складу аліцину входить сірка, яка і надає часнику гострий смак і характерний запах. Цілющу силу часнику важко переоцінити. Він широко використовується в медицині як ефективний засіб при захворюваннях серця, при застуді, кашлі, гіпертонії.

Так що ж являє собою часник

Часник відомий як лікарська рослина і прянощі з давніх часів. Він належить до роду Цибуля (Allium) і його батьківщиною є Середня Азія. Люди дізналися про цілющі властивості цієї дивної рослини багато тисячоліть тому.

У часнику міститься безліч корисних макро – і мікроелементів. Він також є одним з небагатьох джерел аліцина і алісатину. Цим пояснюються його антиоксидантні властивості.

Цілюща цінність часнику

Покращує діяльність шлунково-кишкового тракту

Більшість проблем з травленням обійдуть вас стороною, якщо кожен день ви будете вживати часник: він нормалізує діяльність кишечника, зменшує здуття і подразнення шлунково-кишкового тракту.

Контролює діабет

Діабет порушує діяльність багатьох життєво-важливих органів: страждають нирки, нервова і серцево-судинна системи, і навіть погіршується зір. Масляний екстракт часнику може захистити хворих на діабет від подібних проблем.

Знижує рівень холестерину

У часнику міститься неабияка кількість аліцину, що є відмінною перешкодою для окислення ліпопротеїдів низької щільності, що є основним фактором розвитку атеросклерозу. Люди, з високим рівнем холестерину повинні їсти часник кожен день.

Знижує рівень кров’яного тиску

Раніше ми вже згадували про те, що часник містить аліцин. Важливим фактом є те, що це з’єднання сприяє розширенню кровоносних судин. Крім того, він зменшує здатність тромбоцитів склеюватися один з одним, тим самим, запобігаючи небезпеці виникнення інсульту та інфаркту.

Лікує очі

Часник багатий вітаміном C, селеном і кверцетином, що робить його ефективним засобом для лікування набряклості і інфекції очей.

Полегшує вушний біль

Часник – природний антибіотик, відомий своїми протигрибковими та противірусними властивостями. Тому олія часнику – традиційний засіб у лікуванні запалення вуха. Ви без проблем зможете приготувати його вдома — видавіть сік з зубчиків часнику і змішайте його з оливковою олією. Для зберігання олії знадобиться кімнатна температура, але термін зберігання не повинен перевищувати кілька днів.

Бореться з інфекцією і паразитів в кишечнику

Часник усуває багато проблем, пов’язані з порушеннями діяльності кишечника. Це, в першу чергу, дизентерія, діарея, коліт. Він грає виняткову роль в очищенні кишечника від глистів. При цьому він робить благотворний вплив на розвиток корисних мікроорганізмів, що беруть участь в процесі травлення, та знищує патогенну мікрофлору кишечника.

Лікує застуду

Часник в сирому вигляді використовують як протизастудний і протикашльовий засіб. Як тільки ви відчули погіршення свого стану, слід з’їсти 2 подрібнених зубчики часнику для того, щоб попередити подальший розвиток захворювання і зменшити тяжкість симптомів застуди. Часник – дієвий профілактичний засіб в період епідемії грипу, так як він підвищує імунітет організму.

Загоює рани

Під час Першої світової війни хірургами використовувалися бактерицидні властивості часникового соку для знезараження і загоєння інфікованих ран. Оскільки часниковий сік здатний викликати подразнення шкіри, його необхідно розвести водою в пропорції 1 частина соку до 3 частин води.

Попереджає появу вугрового висипу (акне)

Половина населення нашої планети страждає від акне. Для лікування шрамів від акне, а також для профілактики можна використовувати часник спільно з медом, вершками і куркумою. В даному випадку використовуються його властивості як природного антибіотика.

Лікує астму

Варені зубчики часнику – прекрасна альтернатива в лікуванні астми. Кожен вечір перед сном склянка молока з 3 вареними зубчиками часнику принесе значне полегшення хворим на астму. Зменшує напади астми і прийом солодового оцту, змішаного з подрібненими зубчиками часнику.

Підвищує лібідо

Часник має деякі властивості афродізіаку, тому сміливо використовуйте його в якості засобу, що підвищує сексуальний потяг.

Запобігає раку

При систематичному прийомі часнику знижується ризик розвитку раку шлунка, прямої кишки та стравоходу. Він зменшує вироблення канцерогенних сполук, а також знижує ймовірність виникнення раку молочної залози.

Ще трохи інформації про цю чудодійну рослину

Людство дізналося про цілющі властивості часнику багато століть тому. Його цілюща сила особливо велика, якщо його вживають в сирому вигляді, попередньо подрібнивши. Навіть один зубчик часнику в день може значно поліпшити стан вашого здоров’я. А 2-3 зубчики в день підвищать опірність організму до простудних захворювань.

Однак його надмірне вживання викликає подразнення стінок шлунка і кишечника. У часнику є єдиний недолік, різкий запах і смак, який є причиною неприємного запаху з рота. Але в іншому часник – це благо для людства!

Подбайте про те, щоб у вас на господарстві завжди був цей дивовижний продукт. При правильному його використанні ваш організм буде тільки в «виграші». Міцного вам здоров’я!

Джерело: ladylife.site