Чоловіки старше 60 років, що страждають від ожиріння, має знижену кількість сперматозоїдів, порівняно з їх більш стрункими ровесниками. Такого висновку дійшли вчені з Університету Юти.

Наявність великих обсягів зайвої ваги після 60 скорочує кількість сперматозоїдів, як показало дослідження американських вчених. Вони оцінили 44 000 клітин з яєчок, залучених у виробництво сперматозоїдів, у 8 чоловіків віком від 60 до 72 років, а також ще у чотирьох представників молодшої вікової групи трохи старше 20.

Більш дорослі чоловіки зі здоровою вагою продемонстрували лише незначне скорочення своєї здатності виробляти сперматозоїди, порівняно з молодими чоловіками. А ось у чоловіків із ожирінням виявилася дуже обмежена здатність продовжувати виробництво здорових статевих клітин.

Читайте також:  Ризик яких захворювань очей збільшується після 40 років

Автори дослідження не зробили припущень про те, чому чоловіки з ожирінням мають знижену кількість сперматозоїдів. Втім, попередні дослідження припускали, що це може бути пов’язане з низьким рівнем тестостерону або теплішими яєчками.

У США приблизно 40% американців або 138 млн. осіб мають ожиріння. Кількість сперматозоїдів з віком знижується, досягаючи свого піку в 17 років і зберігаючи високі показники до 40-45.

Цей рівень серед американських чоловіків стійко падає ще з 1970-х років, аналогічна картина спостерігається у Європі та Австралії. Точних причин не виявлено, але вчені неодноразово припускали, що це пов’язано зі зростанням середньої маси тіла.

Читайте також:  Рак: чотири олії при смаженні виділяють токсини, які сприяють хворобі