Найчастіше самостійно приймаючи рішення про прийом якихось ліків при виниклому нездужанні, – люди помиляються з його вибором і ризикують сильно нашкодити своєму організму, про це попереджають експерти.

Багато, погано себе відчувши, вважають за краще не звертатися до лікаря – замість цього самостійно діагностують себе і призначають собі ліки. За словами лікаря загальної практики Мохамеда Алі Вуада, приймати медичні препарати без призначення лікуючого фахівця аж ніяк не нешкідливо-певні ліки, що приймаються самостійно, можуть виявитися небезпечними для організму.

«У вас можуть бути хронічні захворювання, при яких протипоказано приймати ті чи інші лікарські засоби. Крім того, ліки можуть викликати алергічні реакції», – пояснив Алі Вуад.

Читайте також:  Названі ягоди, які здатні захистити від раку та діабету

В інтерв’ю він підкреслив, що небезпечно без призначення лікаря приймати самостійно антибактеріальні препарати. Безконтрольний прийом антибіотиків сприяє виробленню резистентності у патогенних мікробів. Говорячи про небезпеку цього явища, лікар попередив, що “може виникнути мультирезистентність, і надалі лікувати пацієнта буде просто нічим».

Розкритикував фахівець і практику інгаляцій з використанням “мірамістину” через небулайзер, назвавши підлобное лікування шкідливим. Він нагадав, що в небулайзері змінюється структура багатьох препаратів і разом з цим змінюється їх дія.

Також Мохамед Алі Вуад повідомив, що найчастіше без призначення лікаря людьми самостійно приймаються засоби для боротьби з високим тиском. Він уточнив, що гіпотензивні препарати “приймати безсистемно і ситуативно не можна».

Читайте також:  Чим небезпечні лісові гриби та як уникнути отруєння?

Спеціаліст заявив, що препарати для лікування гіпертензії визначаються результатами лікарських обстежень, які повинні виконуватися системно. Самостійний прийом ліків сприяє лише тому, що симптоми заглушаються, а проблема, що викликала їх, залишається невиявленою, і з цим підвищується ризик можливих ускладнень, включаючи небезпечні для життя

Також медик зазначив, що певні ліки можуть бути несумісні – їх поєднання змінює ефекти, вироблені препаратами. Деякі засоби виявляються під забороною при вагітності.

Лікування будь-якого захворювання ліками повинно проводитися тільки під контролем лікаря, резюмував експерт.