Рак прямої кишки може протікати без клінічних проявів або малосимптомно. Проходять місяці, а іноді й роки, перш ніж пухлина виростає так, що почне проявляти себе.

Один з симптомів раку кишки, на який або не звертають уваги, або списують його на що завгодно – стійке здуття живота, відзначають медики.

До основних симптомів раку прямої кишки відноситься, в тому числі, зміни характеру стільця. Це затримка стільця, пронос, “стрічкоподібний стілець” або часті помилкові позиви до дефекації без виходу стільця.

Домішка крові або слизу в калі і постійні больові напади в животі також є досить яскравими симптомами.

Читайте також:  106-річний чоловік пояснив, що допомогло йому досягти такого віку

Крім того, повинні насторожити загальні прояви, такі як зниження працездатності і (або) зниження маси тіла.

Зазначимо, що ці симптоми можуть зустрічатися при ряді інших захворювань, проте до лікаря варто сходити в будь-якому випадку.

Рак прямої кишки, як правило, утворюється з доброякісних кишкових поліпів. Зміни поліпа в рак включає в себе незворотні зміни в генах клітин слизової оболонки кишкової стінки.

Процес утворення карциноми з доброякісного поліпа може займати 5-10 років. Ризик раку підвищується з віком. Відомо, що вік більшості пацієнтів з колоректальним раком більше 50 років.

Фактори ризику, що призводять до розвитку цього виду раку:

  • шкідливі звички (неправильне харчування з малою кількістю клітковини і великою кількістю м’яса і жиру, куріння, алкоголь, ожиріння, сидячий спосіб життя);
  • запальні захворювання кишечника;
  • доброякісні кишкові поліпи;
  • спадкова схильність.
Читайте також:  Парацетамол виявився здатним впливати на поведінку людей