За даними азіатського фонду артриту (Arthritis Foundation of Asia) вживання такого овоча, як броколі, може уповільнювати прогресування артриту, зменшуючи прояви суглобових болів і запалення, а також запобігти його розвиток.

Артрит є одним з найпоширеніших у світі захворювань: він здатний уражувати людей будь-якого віку. Його головними відмінними ознаками є біль і запалення суглобів, що сприяють їх розпухання, поганий рухливості, – подібний прояв недуги може бути дуже виснажливим, значно знижувати якість життя людей, ускладнюючи виконання навіть простих повсякденних завдань. Повідомляє Express.

За словами фахівців, дуже важливо при появі симптомів артриту якомога швидше проконсультуватися з лікарем і вибрати оптимальне лікування, що полегшує больовий синдром. Крім ліків, відповідним способом контролювати свій стан при даному захворюванні є харчування.

«Хоча дієтичного лікування артриту не існує, було доведено, що певні продукти борються із запаленням, зміцнюють кістки і зміцнюють імунну систему», – констатують експерти азіатського фонду артриту.

За їх словами, одним з кращих способів боротися з болем і запаленням суглобів є включення в повсякденний раціон такого овоча, як броколі.

“Пацієнти з остеоартритом отримують багато користі від вживання більшої кількості броколі. Багатий вітамінами К і С, цей овоч також містить з’єднання, сульфорафан. Дослідження показало, що дана речовина може допомогти запобігти або уповільнити прогресування даного захворювання”, – розповіли представники Фонду.

Згідно з їхніми даними, вживання овоча веде до зниження концентрації C-реактивних білків в організмі. Ці білки є маркером запалення, яке асоціюється з розвитком артриту, і, крім нього, з виникненням серцевих захворювань, діабету.

Іншим продуктом, який ефективно зменшує інтенсивність подібного запалення в організмі, є оливкова олія.