Як раніше повідомили вчені після проведеного масштабного дослідження, постійна слабкість і сонливість у пенсіонерів можуть свідчити про серйозні порушення в організмі.

Лікар-терапевт Віктор Лішин зазначає, що часта сонливість може говорити про ряд захворювань майже всіх систем організму, причому не тільки у пенсіонерів. Потрібно звернути увагу на частоту позіхання, повідомив лікар. Часте позіхання (більше 20-25 разів на добу) не завжди виникає через нудьгу або природних процесів. Вона може бути ознакою хвороби серця і навіть раку. Якщо ви помітили, що часто позіхаєте, обов’язково зверніться до фахівця.

У літніх людей денна сонливість часто пов’язана з високим ризиком серцево-судинних захворювань і діабетом. Дослідники опитали близько 11 000 людей старше 65 років на предмет хронічної втоми і сонливості. 24% респондентів розповіли про сильну сонливість, у 41% з них сонливість була на постійній основі.

Читайте також:  5 простих змін способу життя для довголіття - лікар ділиться головними порадами

Вивчивши медкарти пенсіонерів, експерти з’ясували, що ризик розвитку діабету або високого артеріального тиску був в 2,3 рази вище у тих, хто відчував сонливість постійно. У них також було в два рази більше шансів захворіти на рак.

– Якщо ми говоримо про разову втому і сонливість, коли вони тривають максимум 2-3 дні, то переживати не варто. Це, швидше за все, наслідки недосипу, стресу і просто накопичена втома. Але якщо пенсіонер скаржиться на погіршення стану протягом тижня і побільше, то це привід звернутися до терапевта, — порекомендував Лішин.