Морозиво є улюбленими ласощами багатьох ласунів. Однак деякі їдять його занадто часто, не знаючи, який негативний вплив воно надає на організм. Фахівці назвали п’ять причин, згідно з якими вживання ласощів слід скоротити.

Відзначається, що в довгостроковій перспективі морозиво не здатне завдати непоправної шкоди організму, але ризики розвитку захворювань і погіршення самопочуття все-таки є, пише портал Eat This, Not That!

Так, деякі види цього продукту містять велику кількість жирів, тому в одній пачці морозива вагою 500 г їх може бути до 220% від рекомендованої денної норми. Насичені жири підвищують рівень “поганого” холестерину, тим самим збільшуючи ризик серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Понад 30% українцям, старшим за 25 років, загрожує інсульт

Крім того, морозиво містить дуже багато цукру. Згідно з дослідженнями, поєднання насичених жирів і цукру може послабити когнітивні навички і пам’ять. Ще одна причина скоротити вживання морозива – збільшення ваги. Відзначається, що навіть якщо є 500 г морозива один раз в тиждень, це призведе до зайвих кілограмів.

Крім збільшення ваги, морозиво сприяє накопиченню підшкірного жиру і ризику розвитку деяких хвороб. Найчастіше у любителів цих ласощів вісцеральний жир накопичується на одній з найбільш проблемних зон – животі. Він також може накопичуватися в артеріях, що призводить до діабету 2 типу, онкології та хвороб серця.

Читайте також:  Як прожити довше: продукти, яких варто уникати заради довголіття

Остання причина відмовитися від частого вживання морозива – його негативний вплив на кишечник. Десерт знижує рівень корисних бактерій в кишечнику і підвищує кількість шкідливих. Деякі дослідження підтверджують, що високе споживання жирів і насичених жирних кислот, які є в морозиві, може негативно вплинути на різноманітність мікробіоти кишечника.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News