При неалкогольній жировій хворобі печінки (НАЖХП) в тканинах цього органу накопичується жир, який ускладнює його роботу. Розвиток захворювання пов’язують з погіршенням стану здоров’я, в тому числі з високим рівнем цукру в крові.

На ранніх стадіях НАЖХП не має будь-яких чітких симптомів. Однак пізніше захворювання прогресує, викликаючи все більш сильні пошкодження печінки, через що виникають характерні ознаки. Згідно з NHS, одними з перших з’являються сильна втома, а також тупий або ниючий біль в правому верхньому куті живота (над нижньою правою стороною ребер).

“НАЖХП часто діагностується після аналізу крові, результати якого говорять про неправильну роботу органу, а інші захворювання печінки, такі як гепатит, виключаються”, – пояснили фахівці.

Читайте також:  Поганий апетит у жінок може бути симптомом раку яєчників

Поки точно невідомо, чому розвивається НАЖХП. Проте в Mayo Clinic відзначили, що зазвичай цьому стану передують:

  • надмірна вага або ожиріння;
  • інсулінорезистентність;
  • високий рівень цукру в крові (переддіабет або діабет 2 типу);
  • високий рівень жирів в крові, особливо тригліцеридів.

В даний час немає спеціальних ліків від НАЖХП, проте уповільнити розвиток хвороби допоможе здоровий спосіб життя, додали лікарі. Крім того, рекомендується призначити лікування для супутніх станів або ускладнень. Наприклад, при високому рівні холестерину або діабеті.