Лактоза — це цукор, що міститься в молочних продуктах.

І для правильної обробки необхідний фермент лактази, який є у всіх людей в нашому організмі при народженні.

Але з віком кількість цих ферментів зменшується. Оскільки ми стаємо всеїдними і перестаємо мати потребу в грудному молоці. Саме це основна причина непереносимості лактози, від якої страждають багато людей.

Найбільш часті ознаки непереносимості лактози

Особливо коли ви вживаєте продукти багаті лактозою, таких як молоко, йогурт, сир або морозиво:

  • Здуття живота
  • Болі в животі і кишечнику
  • Часта нудота
  • Діарея і наявність газів в кишечнику

Втрата ваги без дієти, ви можете відчувати себе більш втомленим, без видимих фізичних зусиль. Більше того, ви можете страждати від лихоманки або болю при дефекації.

Читайте також:  Науково доведено: жінки і справді легше переносять застуду

Одним з найбільш визнаних ознак непереносимості лактози є шуми в шлунку, пов’язані з здуттям живота.

Також дуже поширене, що під час відвідування ванної кімнати і вживання продукту з лактозою стілець має набагато більш темний колір, ніж зазвичай.

Коли проявляється непереносимість лактози

Ці ознаки непереносимості лактози можуть проявлятися в той же день або на наступний день після вживання молочних продуктів.

Якщо ви страждали від деяких з цих ознак і хочете знати, чи пов’язано це з непереносимістю від лактози. То спробуйте припинити вживати ці продукти протягом двох тижнів і спостерігати за результатом.

Читайте також:  Скільки алкоголю може винести печінка за раз

Альтернатива молочній продукції

По-перше, будь-який молочний продукт, який ферментується (з розкладеною лактозою), легше засвоюється. Наприклад, кефір і йогурт добре переносяться більшістю людей.

Більше того, деякі тверді і витримані сири (наприклад, пармезан), вершкове масло і олія добре переносяться людьми, так як вони мають дуже низький рівень лактози.