Вчені виявили, що зменшення кількості води в організмі молодих чоловіків всього на 1% нижче фізіологічної норми призводить до зростання ризику розвитку захворювань серця. Шкоду для здоров’я від нестачі рідини можна порівняти зі шкодою від куріння.

Вчені отримали ще один доказ того, наскільки важливе підтримання нормального рівня води в організмі для здоров’я людини.

Як вдалося з’ясувати, дослідники спостерігали за змінами, які відбуваються в стані серцево-судинної системи молодих чоловіків при виникненні нестачі рідини в організмі. Було виявлено, що навіть невелике зниження водного фізіологічного балансу, яке становило менше 2%, справляло негативний вплив на еластичність кровоносних судин у обстежуваних молодих людей, призводило до утруднення кровотоку в артеріях і, в підсумку, викликало порушення в роботі серця. Хоча подібний недолік рідини зовні проявлявся тільки у виникненні почуття спраги в учасників, але шкоду від такої незначної дегідратації можна було порівняти зі шкодою від куріння.

Дослідження взаємозв’язку між рівнем рідинного балансу судинної і кровоносною системою організму людини проводилося вперше і стосувалося поки тільки чоловічої половини населення. Вивчення аналогічного взаємозв’язку у жінок планується провести в подальшому.

Джерело: МедікФорум