З настанням літа багато хто прагне відкрити пляжний сезон. Тим часом фахівці застерігають від необдуманого проведення часу на сонці. Особливо , як з’ясували дослідники , зловживання сонячними ваннами небезпечно в молодому віці.

Вчені з Браунівського університету , США , встановили зв’язок між ризиком раку шкіри – меланоми і рівнем сонячних опіків , перенесених у молодості (зокрема , експерти розглядали вік в періоді від 15 до 20 років). Фахівці вважають безсумнівним те, що велика кількість сонячних опіків , коли немає ще й двадцяти , – значною мірою збільшує ймовірність появи меланоми в майбутньому.
 
У ході 20-річного дослідницького проекту за участю 109 тисяч жінок аналітики вивчили історію їхнього життя , а також те , як часто вони бували на сонці , – після чого оцінили ризик розвитку злоякісних новоутворень шкіри для кожної учасниці експерименту . Експерти зробили висновок , що якщо у віці від 15 до 20 років у людини було хоча б п’ять випадків обгорання на сонці , то загроза появи у неї злоякісної пухлини збільшувалася на цілих 80 %. При цьому медичне спостереження показало , що у тих з жінок , хто був більш обережний при прийомі сонячних ванн і користувався захисними кремами , в майбутньому набагато рідше знаходили рак шкіри.
 
Автори дослідження резюмують , що легкий і красивий сонячний загар в принципі не представляє шкоди , проте часті сонячні опіки , особливо в молодості , здатні спровокувати розвиток базальноклітинної карциноми і злоякісної меланоми. Причому в зоні особливого ризику знаходяться рудоволосі люди , а також світлошкірі володарі великої кількості родимок , люди, схильні швидко обгорати на сонці – для них негативний вплив опіків зростає в рази через підвищену чутливість до ультрафіолету.
 
Також , незважаючи на те , що проведені дослідження базувалися на аналізі жіночої частини населення , фахівці вказують на не меншу небезпеку сонячних опіків для чоловіків, яким радять не забувати про сонцезахисні креми .
 
Останнім часом захопленість засмагою перетворилася на явну модну тенденцію серед підлітків і молоді. Молоді люди прагнуть виглядати засмаглими , при цьому нехтуючи захистом від сонячних променів. Результатом такого захоплення засмагою стало збільшення статистики випадків раку шкіри серед молоді – цей вид раку вважається найпоширенішим у віковій категорії до 30 років.

Читайте також:  Дефіцит заліза: ознаки на шкірі, руках та ногах, які часто залишаються непоміченими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКИ ВІД ОПІКІВ

ТОП-10 ФАКТІВ ПРО ЗЛОЯКІСНУ МЕЛАНОМУ