Лікар-отоларинголог Володимир Зайцев озвучив рекомендації щодо правильного догляду за вухами. Завдяки цьому можна запобігти ряду проблем зі здоров’ям і зберегти нормальний слух.

За словами фахівця, головна помилка, яку допускають люди при догляді за вухами, це активне використання ватних паличок. Близько 40% травм вуха пов’язані саме з неправильним застосуванням останніх. Намагаючись вичистити раковину паличкою, людина тільки ще більше проштовхує сірку до перетинки, де та спресовується і залишається. На тлі цього можуть виникати вушні болі, а видалити такі маси стає проблематичним. У ряді випадків доводиться звертатися до фахівця.

Пошкодити вухо можна і при закапуванні його різними краплями або розчинами. Особливо небезпечно використовувати спиртовмісні засоби. Вибирати краплі краще за рекомендацією лікаря, а не займатися самолікуванням. До розриву перетинки здатні привести компреси з вати і спирту, які багато людей поміщають в вушну раковину.

Читайте також:  Уникайте цих помилок, якщо збираєтеся почати бігати

У разі виникнення вушних болів потрібно не затягувати з походом до лікаря. Даний орган має тісний зв’язок з мозком, тому якщо запустити проблему, є ризик розвитку менінгіту. При чищенні вух потрібно спершу розм’якшити сірку всередині, для чого давно є спецзасоби. Крім того, можна змочити ватний тампон у воді з содою і залишити компрес на півгодини. Сірка в результаті сама витече, коли людина буде мити голову.