Часті запитання про любов негативно діють на відносини і навіть здатні привести до розставання. До такого висновку прийшли психологи з Ізраїлю.

Серед західних психологів все більше розуміння і поширення знаходить діагноз Relationship Obsessive-Compulsive Disorder (Обсесивно-компульсивний розлад відносин або ROCD). Під його опис підпадають люди, одружені або в стійких відносинах, які постійно запитують своїх партнерів про те, чи люблять вони їх чи ні. Питання про любов звучить мило і романтично, якщо задається вперше, або рідко. Але коли його починають задавати по кілька разів на день, то це може вивести з себе навіть саму спокійну людину.

Читайте також:  Зберегти здоров'я ніг: 5 міфів про варикозне розширення вен

Жертви ROCD не тільки ставлять це питання про любов своїм половинкам вголос, вони постійно запитують про це самих себе, безперервно аналізують, чи правильну людину підібрали собі в супутники життя, чи люблять вони її, і чи є у них перспективи на майбутнє. Фактично це стає нав’язливою темою для роздумів, коли людина з ранку до вечора піддає сумніву кожен прожитий з партнером день, а також прагне отримати підтвердження того, що цей партнер відчуває до неї сильні почуття.

Ізраїльські психологи зі Школи психології при Міжгалузевому центрі (IDC) в Герцлії провели співбесіди з безліччю людей, що складаються в стійких відносинах. Виявилося, що наявність ROCD різко знижує і задоволеність від сімейного життя, і ступінь сексуального задоволення партнерів. Втім, падіння задоволення від сексу, як вважають автори дослідження, прямо випливає зі зниження задоволеності від відносин в цілому.
 
Симптоми ROCD часто не помічаються і звичайними людьми, і психологами. Ізраїльські вчені сподіваються, що їх робота допоможе в більш якісній діагностиці причин сексуальної незадоволеності у людей, які звертаються з цією проблемою до фахівців.

Читайте також:  Фахівці назвали 8 продуктів, які захищають організм від хвороб

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ ТИ МЕНЕ ЗАРАЗИЛА? ЧОМУ ЧОЛОВІКИ ЗВИНУВАЧУЮТЬ ЖІНОК?

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ДОМАШНЬОГО ТИРАНА