Часті запитання про любов негативно діють на відносини і навіть здатні привести до розставання. До такого висновку прийшли психологи з Ізраїлю.

Серед західних психологів все більше розуміння і поширення знаходить діагноз Relationship Obsessive-Compulsive Disorder (Обсесивно-компульсивний розлад відносин або ROCD). Під його опис підпадають люди, одружені або в стійких відносинах, які постійно запитують своїх партнерів про те, чи люблять вони їх чи ні. Питання про любов звучить мило і романтично, якщо задається вперше, або рідко. Але коли його починають задавати по кілька разів на день, то це може вивести з себе навіть саму спокійну людину.

Читайте також:  Яка каша найкорисніша: розповів доктор Комаровський

Жертви ROCD не тільки ставлять це питання про любов своїм половинкам вголос, вони постійно запитують про це самих себе, безперервно аналізують, чи правильну людину підібрали собі в супутники життя, чи люблять вони її, і чи є у них перспективи на майбутнє. Фактично це стає нав’язливою темою для роздумів, коли людина з ранку до вечора піддає сумніву кожен прожитий з партнером день, а також прагне отримати підтвердження того, що цей партнер відчуває до неї сильні почуття.

Ізраїльські психологи зі Школи психології при Міжгалузевому центрі (IDC) в Герцлії провели співбесіди з безліччю людей, що складаються в стійких відносинах. Виявилося, що наявність ROCD різко знижує і задоволеність від сімейного життя, і ступінь сексуального задоволення партнерів. Втім, падіння задоволення від сексу, як вважають автори дослідження, прямо випливає зі зниження задоволеності від відносин в цілому.
 
Симптоми ROCD часто не помічаються і звичайними людьми, і психологами. Ізраїльські вчені сподіваються, що їх робота допоможе в більш якісній діагностиці причин сексуальної незадоволеності у людей, які звертаються з цією проблемою до фахівців.

Читайте також:  2 ознаки на обличчі, які говорять про небезпечно високий рівень холестерину

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ ТИ МЕНЕ ЗАРАЗИЛА? ЧОМУ ЧОЛОВІКИ ЗВИНУВАЧУЮТЬ ЖІНОК?

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ДОМАШНЬОГО ТИРАНА

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News