Сучасний темп життя призводить до того, що у багатьох людей вечеря є самим ситним і поживним прийомом їжі за день. Однак якщо наїдатися на ніч, вранці організм може відчувати стрес.

Дієтологи рекомендують пити після вечері або перед сном чай, який допоможе травленню і матиме позитивний вплив на кишечник. Всі три види чаю не містять кофеїн, тому вони не завадять сну.

Імбирний чай

Деякі дослідження показали, що імбир може прискорити звільнення шлунка від їжі, що допомагає запобігти його розлад. Тому чашка імбирного чаю ввечері або перед сном сприяють прискореному процесу травлення і сприятливо впливає на кишечник. Також імбир здатний усунути здуття живота, тому такий чай стане альтернативою таблеткам, передає портал Wellandgood.

Чай з перцевої м’яти

Перцева м’ята століттями використовувалася для лікування проблем з шлунково-кишковим трактом, пояснює дієтолог, доктор медичних наук Емі Шварц. Вчені з’ясували, що м’ята заспокоює шлунок, запобігаючи скорочення м’язів живота і зменшуючи шлункові спазми. Особливо чай з такою травою буде корисний людям з синдромом роздратованого кишечника. Напій заспокоїть шлунково-кишкового тракту і допоможе швидше заснути.

Ромашковий чай

Цей чай часто п’ють перед сном, щоб розслабитися і заспокоїти нерви. За словами дієтологів, він також корисний і для кишечника. Ромашковий чай містить пребіотики, які є їжею для корисних кишкових бактерій. Крім того, що напій покращує мікрофлору кишечника, він також допомагає усунути запор.