Найчастіше, виникнення тромбів пов’язано із зміною складу крові у віці старше 35 років. Прискорити розвиток цього вкрай несприятливого для здоров’я процесу можуть неправильне харчування, екологія, травми.

В сутності, небезпека тромбів смертельна, оскільки пристінкові і закупорюючі утворення можуть стати причиною серцевого нападу і в гіршому випадку – у вигляді інфаркту з летальним результатом, застерегли лікарі. Медики розрізняють два основних види тромбозу: венозний і артеріальний.

Тромб являє собою згусток, який утворився в просвіті кровоносної судини або порожнини серця. Це може статися, наприклад, через генетично обумовлені порушення згортання крові. Також порушенню згортання крові сприяють аутоімунні захворювання, операції на великих судинах.

Крім того, в ході операцій, внаслідок травми або інфекції можуть виникати пошкодження ендотелію на внутрішній поверхні судин. Це теж сприяє утворенню тромбів. Також провокувати застій крові, що веде до тромбозу, можуть фібриляція передсердь, серцева недостатність, ракові захворювання, травми або сидячий спосіб життя.

Виникнувши, тромб поступово збільшується в розмірах у міру нашарування тромботичних мас. Відрив тромбу від стінки судини може привести до закупорки тромбом кровоносної судини, тобто тромбоемболії, припиняє нормальний кровотік. В результаті це часто призводить до ішемічного інфаркту. Якщо виникла тромбоемболія в судинах мозку, розвивається ішемічний інсульт.

У народній медицині існують три простих прийоми, які допомагають розчиняти тромби. Стверджується, що з їх допомогою можна поліпшити стан здоров’я і крові протягом тижня.

Зокрема, для профілактики тромбозу перед їжею корисно з’їдати кілька часточок грейпфруту. Вживати фрукт, який очищує судини рекомендується за 10 хвилин до прийняття їжі.

Також доцільно щодня випивати склянку томатного соку: його речовини знижують схильність до злипання тромбоцитів в згустки. Інший простий спосіб – вживати не менше однієї сирої моркви в день. Фітонциди і мікроелементи моркви ефективно зміцнюють стінки судин і запобігають утворенню тромбів.