Як допомогти собі розслабитися і швидко заснути з настанням ночі? У цьому ефективно допомагає вживання продуктів, які активізують вироблення в організмі гормону сну мелатоніну.

Про те, які продукти сприяють засипанню, розповів лікар-дієтолог Кирило Бондар. За словами фахівців, виробляти мелатонін організм спонукає білкова їжа. Наприклад, з цією метою можна з’їсти на вечерю сир твердого сорту, бобові, страви з круп, сою, шматочок м’яса або риби. Навіть ковбаса може принести несподівану користь, так як являє собою джерело триптофану – амінокислоти, сприяє виробленню мелатоніну.

Але головними постачальниками триптофану в організм є молочні продукти, зауважив фахівець.

Крім того, роль природного снодійного може зіграти вівсянка. Дієтолог підкреслив: вівсянка містить дуже багато мелатоніну у живому вигляді, сприяє зменшенню збудливість кори головного мозку і зняття психо-емоційного напруження, що дуже важливо для нормального засипання. Від тривожних станів допоможуть звільнитися брокколі, вишня, салат-латук, лляне насіння, картоплю, мигдаль, кунжут, м’ясо індички.

Аж ніяк не зайвою для поліпшення процесів засинання і сну лікар вважає вживання трав’яних відварів на ніч. Експерт порадив заварювати збір з листя перцевої м’яти, до якого також можна додавати листя ромашки і плоди фенхелю. За словами фахівця, майже всі трави володіють розслаблюючою і заспокійливою дією.