Популярне знеболююче надає незвичайний психологічний ефект.

Парацетамол – один з найпопулярніших в світі знеболюючих препаратів. Він досить дешевий, дієвий і відпускається без рецепта, через що його успіх на ринку був зумовлений. Крім того, вважається, що парацетамол досить безпечний для здоров’я. Однак нове дослідження показує, що даний знеболюючий засіб може надавати незвичайний ефект на психологічний стан людини.

Цей ефект в ході наукової роботи виявили фахівці Університету Огайо. Виявилося, що вживання парацетамолу знижує здатність до співпереживання. В експерименті американських вчених взяли участь 114 осіб. Половині людей дали 1 000 мг парацетамолу, а іншій половині – плацебо. Причому ні дослідники, ні учасники експерименту не знали, хто саме отримав парацетамол, а хто плацебо.

Через годину після цього людей попросили прочитати короткі уривки розповідей про людей, які мали якийсь позитивний або надихаючий досвід. У цей час учені перевіряли, наскільки позитивно учасники експерименту сприймають описані в уривках події і наскільки сильно співпереживають героям оповідань.

Виявилося, що у тих людей, кому дістався парацетамол, здатність до співпереживання була знижена. Вони розуміли, що уривок присвячений позитивній події, але не співпереживали позитивних моментів у житті героя твору.

Цікаво, що раніше проводилися схожі експерименти, однак там учасникам необхідно було проявити співчуття до людей, які потрапили в якусь важку ситуацію. Виявилося, що парацетамол приглушав не тільки біль людини, яка його приймала, але і змушував цю людину спокійніше реагувати на біль інших людей, не відчуваючи особливого співчуття.

Джерело: 7mednews