Так, є такі фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань, на які ви вплинути не в змозі. Наприклад, це спадковість. Проте покращення раціону теж може відіграти важливу роль у підтримці здоров’я серця.

Кардіолог із клініки Майо Елізабет Клодас назвала п’ять продуктів, яких краще уникати, аби зберегти серце здоровим.

Обезжирене молоко. Замість тваринного молока спробуйте молоко з мигдалю, кешью чи горіхів макадамії. У такому напої міститься більше ненасичених жирів. З інших варіантів – лляне, соєве чи конопляне молоко. Якщо ж ви переживаєте з приводу дефіциту кальцію, то просто включіть до раціону капусту, броколі, боби, апельсини та інші продукти, багаті на цей елемент.

Дієтичні газовані напої. Краще замість них пити воду, а на додаток до неї – зелений та чорний чай. Дослідження показують, що ці види чаю пов’язані з нижчим ризиком інфаркту та інсульту.

Хліб. Стосується це й випічки загалом. Більш здоровою альтернативою звичайному хлібу є такий, який містить щонайменше 3 г клітковини на 100 калорій. Також на подібному хлібі можна побачити насіння та зерна.

Маргарин. У ньому може міститися пальмова олія, яка підвищує холестерин. Краще вибирати маргарин, створений на основі лляної або оливкової олії.

Батончики мюслі. У таких батончиках можна знайти доданий цукор, пальмову олію, штучні підсолоджувачі. Замість батончиків на сніданок їжте окремо вівсянку та горіхи, а замість цукру додавайте свіжі фрукти чи сухофрукти.