Якщо ви або ваша кохана людина змінили свій сон, це може бути ранньою ознакою ризику деменції.

Є багато причин, за якими поведінка людини може змінитися. Деменція – це результат фізичних змін в головному мозку, які можуть вплинути на пам’ять, настрій і поведінку людини.

Хвороба Альцгеймера – найчастіша причина деменції. Від хвороби Альцгеймера немає ліків, але рання діагностика дає можливість потерпілому привести свої справи в порядок, в тому числі вирішити, яке лікування він хотів би отримати.

За словами організації Better Health (Великобританія), проблеми зі сном часто зустрічаються у людей з деменцією.

Читайте також:  Вчені розповіли, як довго залишаються антитіла після зараження коронавірусом

“Деякі люди сплять вдень, а вночі не сплять і відчувають тривогу. Деякі більше не можуть відрізнити ніч від дня, в той час як інші просто не так активні, як раніше, і тому потребують меншої кількості сну. Проблеми зі сном або нічне збудження часто є стадією недоумства, яка з часом проходить. Багато людей з деменцією більше сплять на пізніх стадіях хвороби”.

Благодійна організація по боротьбі з деменцією зазначає, що сон є більш частою ознакою деменції на пізніх стадіях. Але будь-який збиток, нанесений мозку людини, з часом може привести до того, що він стане слабкішим і слабкішим, а значить, і більш втомленим.

Читайте також:  6 ознак, що вам час до психолога

«В результаті людина з деменцією може виявитися досить втомливим, виконуючи відносно прості завдання, такі як спілкування, їжа або намагаючись зрозуміти, що відбувається навколо нього. Це може змусити людину більше спати протягом дня, оскільки його симптоми стають більш серйозними».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News