Молоді люди з підвищеним рівнем цукру в крові, що свідчить про переддіабет, мають підвищений ризик інфаркту. До такого висновку дійшли дослідники з Університету Пенсільванії.

Якщо у молодої людини відзначається вищий рівень цукру в крові, який свідчить про переддіабет, то ймовірність бути госпіталізованим через інфаркт у нього вище, ніж у ровесників із нормальними показниками цукру.

Наявність переддіабету означає, що рівень цукру в крові вищий за норму і становить від 100 до 125 мг/дл. Втім, цього недостатньо для того, щоб діагностувати повноцінний діабет другого типу. Переддіабет дуже поширений у світі, та його наявність підвищує ризик виникнення справжнього діабету.

За даними Національного інституту охорони здоров’я США, близько 88 млн. дорослих американців від 18 років і старші вже мають переддіабет – це понад третину всього дорослого населення.

Майже 29 млн осіб із переддіабетом входять до вікової групи від 18 до 44 років. Переддіабет потребує лікування, якщо воно відсутнє, то стан прогресує до повноцінного діабету, що вже є невиліковним.

Автори дослідження вивчили медичні записи пацієнтів із Національної вибірки стаціонарів – найбільшої загальнодоступної бази даних госпіталізацій у США.

Вони й показали, що дорослі з переддіабетом мали вищий рівень холестерину і найчастіше потрапляли до лікарень щодо інфарктів. Цей висновок зберігався навіть після врахування інших факторів, що впливають на ризик інфаркту в молодому віці.