Вуглеводи часто розглядаються як винуватці зайвої ваги, але вчені констатують: вибір правильних вуглеводних продуктів допомагає не накопичувати жир.

У першу чергу, лікарі рекомендують прагнути до зменшення в раціоні простих вуглеводів, які містяться в оброблених харчових продуктах, солодощах, солодких напоях, і мають властивість різко підвищувати рівень цукру в крові. Водночас фахівці зазначають:

«Коли вуглеводи одержують із цілісних продуктів, що є частиною збалансованого та здорового харчування, вони можуть допомагати контролювати вагу і навіть здатні зменшити живіт».

Дієтологи рекомендують включати до раціону п’ять вуглеводних продуктів, які сприяють збереженню стрункості, перешкоджають накопиченню надлишків жиру на животі.

Цільнозерновий хліб. Білий хліб виготовляється з рафінованого борошна, яке практично повністю позбавлене поживних властивостей пшеничного зерна. Експерти рекомендують вживати в їжу цільнозерновий хліб – він містить клітковину, яка захищає від переїдання, зменшує всмоктування цукру та холестерину в кров. Якщо цей вуглеводний продукт доповнити пісними білками (яєчним, у вигляді м’яса), то таке поєднання забезпечить дуже довге насичення, і це дозволить скоротити загальну калорійність добового меню.

Морква. Сира морква багата на розчинну клітковину – це поживна речовина уповільнює травлення, викликаючи тривале почуття ситості і допомагаючи організму краще контролювати рівень цукру в крові. Згідно з дослідженням, споживання 10 г розчинної клітковини на день може зменшити жир на животі більш ніж на 3 відсотки.

Ферментовані продукти. Чайний гриб, кімчі, тофу, квашені овочі – все це вуглеводні продукти, які містять пребіотики, компоненти їжі, які не засвоюються верхніми відділами шлунково-кишкового тракту, але ферментуються мікрофлорою товстого кишечника, стимулюють її розвиток. Здорова кишкова мікрофлора асоціюється з нижчим ризиком відкладення жиру на животі та кращим співвідношенням кола стегон та талії.

Банани. Ще одне джерело вуглеводів, які допомагають боротися із жиром на животі. Трохи недозрілі, зелені банани містять резистентний крохмаль, що має ефект пребіотиків, – його вживання допомагає травленню, контролю рівня цукру в крові і навіть втраті ваги. Найкорисніше є такі банани трохи охолодженими.

Грецький йогурт. Цей продукт містить 10 г вуглеводів в одній порції – майже стільки ж, скільки коров’яче молоко. Тим не менш, він містить більше білка, що ефективніше забезпечує ситість, зберігаючи при цьому низький рівень жиру на животі.