Міністерство охорони здоров’я України розвіяло найпопулярніші міфи про вакцинацію. Зокрема нагадало, що вакцини не спричиняють аутизм і не протипоказані людям із хронічними захворюваннями.

Про це йдеться на сайті МОЗ. Перший міф про те, що краще перехворіти і виробити природний імунітет.

“Якщо хворіти, імунітет, безумовно, сформується. Але він може коштувати дуже дорого через високий ризик виникнення ускладнень: паралічу – від поліомієліту, ураження серця – від дифтерії, пневмонії та ураження мозку – від кору і вітряної віспи”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві наголосили, що ризик мати ускладнення перенесеної інфекційної хвороби набагато вищий, ніж ризик побічних реакцій після вакцинації.

Читайте також:  В Естонії назвали 5 шкідливих страв, які вважаються корисними

Другий міф, що вакцини спричиняють аутизм. У 1998 році лікар Ендрю Вейкфілд опублікував статтю про зв’язок між вакциною проти кору, краснухи, паротиту та аутизмом. Але пізніше з’ясувалося, що усі факти, наведені у публікації, сфальшовані.

Подальші дослідження, які провели Центр контролю та профілактики захворювань у США (CDC), медичний інститут Національної академії наук Великобританії, британська Національна служба охорони здоров’я та ще понад десяток учених, спростували зв’язок між вакциною і виникненням аутизму.

Третій міф, що людям із хронічними захворюваннями щеплення протипоказані.

Насправді список абсолютних протипоказань (коли є високий ризик отримати негативну реакцію організму вищий за потенційну користь від вакцини) до щеплення не такий і великий. Передусім – це стан гострої хвороби до настання одужання.

Читайте також:  Вживання п'яти порцій фруктів і овочів на день може сприяти продовженню життя: результати досліджень

Як підкреслює МОЗ, люди, що мають хронічні хвороби, мають бути щеплені першочергово. Вони більш вразливі до інфекцій, мають важчий перебіг хвороби й більше шансів отримати ускладнення після перенесеного захворювання.

Четвертий міф, що треба чекати до 3 років для вакцинації дітей (щоб організм зміцнів).

Вакцинувати дитину потрібно відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. У ньому визначений найоптимальніший час введення вакцин (із перших днів життя) для найефективнішого захисту дитини від інфекційних хвороб.

При цьому надзвичайно важливо, щоб дитина отримувала свої щеплення вчасно. Якщо ви з якихось причин пропустили вакцинацію, порадьтеся зі своїм педіатром чи сімейним лікарем, як надолужити пропущені вакцини.

Читайте також:  Лікар: для розігріву їжі в мікрохвильовці потрібно правильно вибирати посуд

П’ятий міф, що кілька вакцин, введених одночасно, “перевантажують імунітет” та ослаблюють організм.

Насправді, можна вводити кілька вакцин в один день. Щоправда, щеплення треба робити в різні ділянки тіла: наприклад, у праве та ліве плече, а малюкам – у праве та ліве стегно. Також можна використовувати багатокомпонентні вакцини.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News