Діабет – це ендокринне захворювання, яке пов’язане з недостатньою чутливістю тканин до інсуліну. Інсулін – це гормон, що відкриває глюкози шлях в клітини організму. Уміння розпізнати ознаки захворювання, яке починається допоможе уникнути розвитку важких ускладнень.

Жінки після 40 років, за статистикою, хворіють на діабет другого типу в 2 рази частіше, ніж чоловіки. Також у них частіше спостерігаються важкі ускладнення діабету, такі, як інфаркт, інсульт, нефропатія, нейропатія і т. д.

Чому так відбувається? Справа в тому, що в молодому віці захисну функцію виконують статеві гормони. Однак у жінок після настання менопаузи вироблення гормонів припиняється – у когось відразу після 40 років, а у когось в 45-50 років.

Захисна дія гормонів слабшає, і хвороба починає розвиватися безперешкодно. У цей період ризик розвитку захворювання збільшується на 50%.

Крім того, у жінок в порівнянні з чоловіками в організмі більше жирової тканини. Вони менше, ніж чоловіки займаються фізичними вправами і більше люблять солодке.

Найвідомішим симптомом цукрового діабету є прискорене сечовипускання. Він свідчить про перехід захворювання у фазу середньої тяжкості, коли рівень цукру в крові перевищує 10 ммоль/л. Одночасно з’являється спрага через посилене виведення рідини.

Як заздалегідь зрозуміти, що почалися проблеми? Перші ознаки діабету у жінок включають кілька факторів. Це часті головні болі; тяжкість і болі в ногах, ефект «палаючої» стопи; погане загоєння ран; постійні дерматити; шкірний свербіж, особливо в паху; туман перед очима; погіршення стану нігтів і волосся; запалення ясен. Жінка відчуває постійну втому і дратівливість.

Наявність хоча б декількох з перших ознак захворювання має змусити насторожитися і здати, що називається, кров «на цукор».

Є й прояви діабету у жінок, типові лише для них. Наприклад, виникнення інфекційних захворювань піхви, таких, як молочниця, порушення менструального циклу.