Німецькі дослідники з Університетської клініки федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн (UKSH) спростували твердження про безпеку нікотинових електронних сигарет, заявивши, що вони не менш небезпечні для здоров’я, ніж звичайні сигарети. Подробиці їх дослідження – в журналі Vascular Medicine.

Вчені заявили: «Ризик для судин від електронних випарників з нікотином зіставимо з ризиком від паління звичайних сигарет, а в деяких випадках може виявитися і більш високим».

У розслідуванні, проведеному ними, взяли участь 15 осіб. За словами фахівців, для одержання більш достовірних результатів необхідно залучати більше учасників, – і тим не менш, в небезпеці нікотинових електронних випарників для стану серцево-судинної системи вчені не сумніваються.

Отже, 15 курців були поділені на окремі групи: споживачі сигарет, користувачі електронних випарників з нікотином, а також ті, хто курив електронні сигарети без нікотину. Спостереження за ними показали, що пристрої, які пропонуються в якості менш небезпечної альтернативи тютюновим виробам, – насправді не безпечніші.

«У тих, хто курив звичайні та електронні сигарети з нікотином, стінки судин ставали більш жорсткими», – повідомили автори.

Також спостерігалися такі ефекти. Після викурювання традиційної сигарети периферичний тиск учасників підвищувався в середньому на 15 хвилин, а серцебиття – на 30 хвилин. Нікотиновий випарник збільшував частоту серцевих скорочень на цілих 45 хвилин.

Джерело: МедікФорум