Цистит – це дуже поширене захворювання сечового міхура , що виявляється в запальному процесі, який в ньому розвивається .

Цистит частіше діагностується жінкам репродуктивного віку з причини анатомічної будови їх сечостатевої системи, однак те ж захворювання трапляється і серед чоловіків , і серед осіб похилого віку – в силу різних причин. А тому питання про те , як лікувати цистит , актуальне для кожного.
 
Перш ніж дізнаватися , як лікувати цистит , необхідно мати уявлення про те , як він про себе повідомляє . Симптоматика циститу зазвичай відрізняється своєю гостротою – це різкий і нестерпний біль при сечовипусканні , а також під час статевого акту , що супроводжується частими позивами до сечовипускання , підвищенням температури тіла і загальною слабкістю . Діагностика захворювання відбувається на підставі лабораторних аналізів сечі , направлення на які видає уролог , до якого необхідно звертатися , щоб максимально ефективно лікувати цистит.

Цистит , на жаль , потрапить в категорію тих захворювань , лікувати які хворі поспішають самостійно. Чи то через якоїсь інтимності , чи то з причини відсутності швидких можливостей звернутися до фахівця , чи то в силу помилки про те , що лікувати цистит просто . Захворювання дійсно піддається ефективному лікуванню , проте проводитися таке повинно під наглядом профільного фахівця , який встановить і усуне його причину , а не хворобливу симптоматику як наслідок .

Виникає запалення найчастіше на тлі бактеріальної інфекції , представленої кишковою паличкою. Непатогенні штами кишкової палички в нормі присутні в нижніх відділах кишечника , однак проникнення їх в сечовипускальний канал запускає патологічний механізм . Тому лікувати цистит необхідно антибактеріальними і протизапальними препаратами. Антибіотики необхідні завжди , коли мова йде про інфекційну природу циститу , проте таку можна підтвердити лише в ході лабораторних аналізів. Самолікування антибіотиками може виявитися не тільки марним , а й небезпечним.

Ще однією розповсюдженою помилкою тих , хто вживає самостійні спроби лікувати цистит , є прогрівання сечового міхура грілкою або гарячою ванною . Цього в певних випадках робити не можна , адже високі температури сприяють поширенню інфекції і запального процесу , однак перебування хворого в теплі і затишку буде доцільним.

Поряд з лікарськими препаратами , доречними в кожному індивідуальному випадку , уролог може призначити хворому фізіопроцедури , дієту і постільний режим. Прискорити одужання допоможе тимчасове обмеження свого раціону в гострої, жирної і важкої їжі і рясне споживання рідини , зокрема журавлинного соку. Для нормалізації температури і знеболювання також призначаються окремі групи медикаментів.

Так чи інакше , але профілактика циститу запобігає необхідності лікувати цистит , існує доступна можливість уникнути захворювання . Для цього необхідно дотримуватися досить простих принципів:

  • повністю дотримуватися інтимної гігієни , жінкам необхідно здійснювати очищаючі процедури по напрямку від сечівника назад , а не вперед ;
  • уникати косметики та аксесуарів , здатних спровокувати алергію , до яких найчастіше відносяться вагінальні дезодоранти , ароматизовані прокладки , серветки , туалетний папір , мило і т.д. ;
  • уникайте безладних сексуальних зв’язків , що може стати причиною проникнення інфекції в організм ;
  • НЕ перемерзайте – цистит може виникнути як внаслідок переохолодження попереку і тазової області , так і внаслідок загального перемерзання та переохолодження ніг;
  • своєчасно справляти малу нужду ;
  • віддавати перевагу білизні з натуральних тканин , уникати синтетики і вузьких , стягуючих стегна штанів ;
  • вести активний спосіб життя , підвищений ризик захворіти циститом у людей , змушених обмежувати себе в русі (наприклад , лежачі хворі) .