Якби людство змогло зменшити час перегляду телевізора до менше години на добу, то це запобігло б кожній десятій хворобі серця. Такого висновку дійшли вчені з Університету Гонконгу, пише The Guardian.

Відмовтеся від запійного перегляду телевізора, якщо ви хочете захистити себе від серцево-судинних захворювань, як показує дослідження. Ідеально, якщо час біля телевізора обмежується не менше однієї години на добу. Спостереження показали, що якщо дорослі люди витрачали на улюблений ящик більше часу, то вони на 16% частіше стикалися з інфарктами, інсультами тощо.

Розрахунки показали, що кожну десяту хворобу серця можна було б запобігти меншому перегляду телевізора. Але якщо людина не може відмовитися від цієї звички, то їй потрібно хоча б частіше вставати з дивану або крісла і рухатися, не відриваючись від телевізора.

Крім того, слід відмовитися від шкідливих звичок і не вживати різноманітних закусок при перегляді улюблених передач і серіалів на кшталт чіпсів і шоколаду. Це також негативно впливає на здоров’я серцево-судинної системи.

Автори дослідження вважають, що всі ці заходи можуть значно покращити управління ризиками для нашого серця та судин. Особливо це стосується хвороби коронарних артерій та стенокардії, а також задишки. Наявність цих патологій, своєю чергою, збільшує ризик інфарктів та інсультів.