Зробивши кілька замін продуктів, ви зможете робити свій раціон здоровішим, поповнивши його вітамінами, мінералами та іншими речовинами, важливими для організму.

Рафіноване зерно: замінити на цільне зерно та бобові. З точки зору правильного харчування до половини загального денного раціону повинна становити їжа з цілісних зерен та бобових – відмовтеся на їх користь від чергової порції білого рису або страви з рафінованого білого борошна. Бурий рис, овес, булгур, перловка, квасоля, горох – у цих продуктах міститься багато клітковини, вітамінів групи В, магнію, інших важливих поживних речовин. Люди, які регулярно їдять цільнозернові продукти, як правило, стрункіші і мають менший ризик серцевих захворювань.

Сіль: замінити на трави та спеції. Ще одна заміна продуктів, яка може покращити ваше здоров’я. Медики констатують, що навіть якщо у людини немає гіпертонії, їй слід контролювати кількість натрію, що поїдається – більшість з нас з’їдають солі більше, ніж рекомендується. Хоча це не завжди ідеальна заміна солі, відволікання смаку травами та спеціями все ж таки допомагає легше звикнути до харчування зі зменшеним вмістом солі.

Червона риба: замінити на оселедець та сардини. Лосось, сьомги вважаються найкориснішими продуктами харчування через свій високий вміст омега-3, що покращують здоров’я серцево-судинної системи. Але червона риба, що вирощується на фермах, часто підгодовується добавками та росте у несприятливих умовах. Швидкоросла дрібна морська риба не зазнає сильного забруднення і виловлюється у відкритій воді. У свою чергу, менш «шляхетні» оселедці та сардини – це також багаті джерела омега-3.

Перероблене м’ясо: замінити на пісне м’ясо та рослинний білок. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) констатує, що вживання переробленого м’яса, включаючи ковбасу та бекон, може підвищити ризик раку товстої кишки, а також може бути пов’язане з раком простати та підшлункової залози. Фахівці радять замість ковбаси їсти індичку, курячу грудку, а також загалом є більше білків рослинного походження, особливо бобових. Дослідження показує, що заміна однієї або двох порцій м’яса на день на рослинний білок може допомогти знизити ризик серцевих захворювань.

Молочний шоколад: замініть на темний шоколад. Згідно з наявними дослідницькими даними, темний шоколад може допомогти запобігти діабету – його вживання підвищує чутливість клітин до інсуліну. Також він багатий на важливі мінерали, такі як магній, залізо, мідь, цинк і фосфор. Вибирайте сорти з вмістом какао не менше 70 відсотків – чим вищий його відсоток у шоколаді, тим більше в ньому антиоксидантів. Саме флаванолів, які здатні покращувати здоров’я серця, знижуючи кров’яний тиск і зменшуючи вираженість запалення.