Суб’єктивне відчуття віку впливає на те, з якою швидкістю ми старіємо, про це заявили фахівці з США. До такого висновку вони прийшли, підбивши підсумки дослідження за участю 10 тисяч осіб.

Вчені, що представляють Американську асоціацію психологів, виявили закономірність: вважали себе постарілими люди мали більше шансів потрапити в лікарню протягом десяти років. За словами фахівців, суб’єктивне сприйняття свого старіння корелює з порушеннями фізичної і психічної властивості.

Дослідники вивчили випадки госпіталізації 10 тисяч пацієнтів віком від 24 до 102 років, потрапляли в лікарні в період з 1995 по 2013 рік. Вони з’ясували: люди, які, відчували себе більш дорослими або старими, мали на 25% більш високу ймовірність «загриміти» в лікарню.

Читайте також:  Лікарі навали підходящі закуски під алкоголь

За словами дослідників пацієнти, які відчувають себе більш старими дійсно демонструють схильність до «віковим» порушенням в організмі.

«Суб’єктивне старіння обумовлено порушеннями фізичної і психічної діяльності, наприклад, депресією, а також сидячим способом життя», – прокоментували цей факт автори проекту.

Джерело: MedikForum