З настанням теплих днів ми починаємо носити більш відкритий одяг і радіти гарній погоді. Але для деяких тепла пора року стає проблемою — через те, що вони соромляться свого підвищеного потовиділення (гіпергідрозу).

Не всім допомагають додаткові водні процедури або дезодорант, а мокрі плями в зоні пахв продовжують розростатися. Розбираємося, що робити, якщо ви дуже сильно потієте.

Піт допомагає нам в терморегуляції. У день організм людини виробляє від 500 мілілітрів до 8 літрів поту. Гіпергідроз є не тільки патологією, але і психологічною проблемою. Близько 20% пацієнтів впадають в депресію і внутрішню ізоляцію, оскільки запах поту впливає на їх ділову репутацію та особисте життя.

Потові залози бувають двох видів: екринові і апокринові. Крім води і невеликої кількості солей-електролітів в апокриновому поті є продукти білкового обміну, летючі жирні кислоти та інші сполуки. Однак запах цієї потової суміші не можна назвати неприємним. Апокриновий піт – це індивідуальний статевий аромат людини. Ми його майже не відчуваємо, але саме він приваблює представників протилежної статі. Однак цей вид поту вабить і живуть на шкірі бактерії, які починають рясно розмножуватися. Чим більше бактерій, тим більше відходів їх життєдіяльності: запах саме цих хімічних сполук і є тим самим неприємним запахом поту.

Читайте також:  Розмір цієї частини тіла впливає тривалість життя

Профілактика

Приймайте контрастний душ два рази в день, приділяючи особливу увагу зонам, які потіють. Якщо виникає дискомфорт між водними процедурами, можна додатково мити проблемні зони в міру потреби. Не можете помитися — використовуйте вологі серветки з антибактеріальним ефектом.

Відкладіть до кращих часів синтетичні футболки, блузки, штани. Ці речі блокують повітрообмін і підсилюють і без того рясне потовиділення. Замініть одяг на бавовняний або лляний і ви побачите, наскільки менше стали потіти.

Аптечні засоби

Якщо ви дотримуєтеся гігієни, а пахви не перестають рясно виділяти піт, можна використовувати деякі аптечні препарати, але перш добре б поговорити в лікарем. Іноді гіпергідроз з’являється на тлі стресу. В аптеці вам можуть порадити Саліцилово-цинкову мазь. Ще до появи антиперспірантів засіб було мало не єдиним порятунком від поту. Подібний ефект має і Теймурова паста, але частіше її рекомендують використовувати для зниження пітливості ніг.

Однак всі ці засоби не лікують, а лише зменшують потовиділення. Різні алюмохлоридні антиперспіранти, на відміну від дезодорантів проти пітливості, які продаються в супермаркетах, відносяться до категорії медичних препаратів і призначаються не всім. Рівень солей металу в таких засобах вище в два-сім разів, ніж у продукції мас-маркету, що шкідливо для організму. У них є й інші мінуси: від взаємодії з вологою вони можуть викликати хімічний опік, їх можна застосовувати тільки на сухій, поголеній шкірі, зазвичай один раз на тиждень.

Читайте також:  Ці натуральні засоби допоможуть вам швидше заснути

Радикальні методи

Процедури проти підвищеної пітливості в салонах краси не сильно болючі і мають досить тривалий ефект.

Наприклад, ІК-сауни взагалі безболісні і сприяють нормалізації функціонування потових залоз. Потрібно кілька сеансів, які потрібно проводити час від часу, оскільки ефект від процедури не вічний.

Проблему сильного потовиділення сьогодні можна вирішити також ін’єкційними методами. Уколи ботокса блокують потові залози на будь-якій ділянці тіла на термін від шести до 12 місяців. Зазвичай фахівці застосовують препарат “Диспорт”. Процедура повністю безпечна і успішно застосовується в усьому світі більше 15 років. Однак коштують ці ін’єкції недешево.

Хірургічне видалення або потових залоз (кютераж, вишкрібання потових залоз), або жирового прошарку під шкірою (ліпосакція). Хірургія при лікуванні потовиділення застосовується не більше ніж в 30% випадків, коли інші методи не допомагають. Ефект може тривати до п’яти років, але передбачити реакцію організму на таке втручання складно, тому воно є крайнім заходом.

Читайте також:  П'ять дій з ранку, які допоможуть швидше схуднути

Для вирішення проблеми гіпергідрозу пахвових западин застосовується і нехірургічна, апаратна процедура Miradry. Фахівці в клініках обіцяють довічний ефект за одну-дві процедури. Метод заснований на тому, що енергія microwave направляється на певні ділянки в місці потовиділення. Апокринні, екринові залози і волосяні фолікули нагріваються, після чого поступово деградують.

Колір шкіри, волосся і сезонність не впливають на результат. Довгостроковий ефект забезпечується за рахунок того, що потові залози не можуть регенерувати. На шкірі людини знаходиться близько двох-чотирьох мільйонів таких залоз, і тільки 2% – в пахвах. Виходить, процедура впливає тільки на ці 2%, що не заважає нормальній регуляції потовиділення на інших ділянках тіла. Проводиться під місцевим знеболенням.

Істотний мінус – дорожнеча – одна процедура буде коштувати вам в районі 30000 гривень. Довгострокові наслідки передбачити складно, оскільки втручання проводиться відносно недавно і, по суті, це те ж видалення потових залоз, але не хірургічне.

Джерело: МедікФорум