Рак підшлункової залози підступний – перші симптоми захворювання з’являються на пізніх стадіях, коли пухлина здавлює сусідні органи і з’являється інтоксикація.

Проте є ознаки, які повинні послужити приводом для візиту до лікаря. Це загальна слабкість, постійне нездужання, незрозуміла втрата маси тіла, анемія, зниження працездатності.

За словами німецьких вчених, у разі запалення підшлункової залози порушуються дві її життєво важливі функції.

– З одного боку заліза щодня виробляє секрецію, що складається з води і травних ферментів для розщеплення їжі. З іншого боку, орган виділяє гормони, які регулюють рівень цукру в крові. Запалення зачіпає ці функції, – відзначають вчені.

Особливо гострий панкреатит, що викликає сильний біль в животі, часто разом з нудотою і блювотою. Також наслідком запального захворювання цього органу є діабет. Тут на перший план виходить підвищена спрага і часте сечовипускання.

Специфічними для раку підшлункової залози є болі в лівому підребер’ї. Іноді симптомом може бути біль в попереку, що імітує остеохондроз. Болі можуть віддавати в область хребта, і люди помилково думають, що це радикуліт. Вже в міру зростання пухлини приєднується нудота, блювота, відчуття тяжкості в животі.

Причина раку підшлункової залози не встановлена, але є основні фактори, що сприяють розвитку захворювання. Це куріння, ожиріння, цукровий діабет другого типу, шкідливі умови праці, неправильне харчування, спадковість.