Цілющі властивості петрушки пов’язані з антиоксидантним і протизапальним ефектом: вона містить в собі поживні речовини, які можуть запобігати багатьом видам захворювань, включаючи різні види раку.

Вчені стверджують, що петрушка може зробити набагато більше, ніж просто добре пахнути і надавати стравам приємний смак. Згідно з даними, опублікованими в журналі Natural Health, скромна петрушка містить безліч природних сполук, які проявляють сильну антиоксидантну активність. Інакше кажучи, вони захищають вразливі клітини в тканинах і органах тіла від окисного стресу, який руйнує їх і сприяє утворенню пухлин.

Здатність петрушки захищати організм від раку вчені пов’язують з її речовиною апігеніном. Петрушка містить багато апігеніну – фітонутрієнту, чиї протиракові властивості добре вивчені наукою. Зокрема, було встановлено, що апігенін чинить інгібуючу дію на IKKa-фермент, відповідальний за ріст і прогресування раку. За словами дослідників, апігенін уповільнює вироблення цього ферменту до повної зупинки, тим самим запобігаючи подальший розвиток захворювання.

Читайте також:  Якими продуктами небезпечно закушувати алкоголь

Інші дослідження властивостей апігеніну також проявили його здатність впливати на різні види раку. Зокрема, вчені експериментували з апігеніном, використовуючи в якості мішені клітини раку легенів, раку товстої кишки, раку молочної залози. У всіх тестах компонент петрушки демонстрував свою здатність запобігати росту ракових клітин або навіть вбивати клітини. У разі дослідження 2013 року апігенін допоміг знищити до 86 відсотків клітин раку легенів.

Сушена петрушка – ідеальне джерело апігеніну. Якщо брати свіжу петрушку, то кожні 100 грамів містять від 225 до 300 міліграмів апігеніну. При цьому, зазначають фахівці, щоб користуватися протираковими властивостями речовини, його досить з’їдати в обсязі 10 міліграм. Таким чином щодня досить з’їдати столову ложку свіжої рубаної зелені.

Читайте також:  Ці п'ять речей перед сніданком допоможуть вам схуднути

Цікаво, що у висушеному вигляді петрушка містить більш потужний рівень апігеніну: 100 грамів сушеної петрушки дають цілих 13 000 міліграмів цієї фітохімічної речовини. Для захисту від раку досить з’їдати дрібку сушеної петрушки в день.

Інші протиракові сполуки в петрушці. Апігенін – не єдине протиракове з’єднання, знайдене в петрушці. Її ефірні олії ефективні проти певних канцерогенів.

Крім того, петрушка багата каротиноїдами, які складають окрему групу антиоксидантних фітонутрієнтів, що захищають клітини від запалення і запобігають раку.

На додаток до своїх антиоксидантних і протизапальних властивостей, петрушка рясніє вітамінами. Вона містить вітаміни А, К, С і Е, бета-каротин, хлорофіл, криптоксантин, фолат, лютеїн, зеаксантин.

Читайте також:  Лікарі назвали найбільш шкідливі для здоров'я пози тіла

Фітонутрієнти в петрушці підвищують ефективність печінки, коли справа доходить до детоксикації шкідливих сполук у крові. Крім того, вони покращують зір і підтримують здорову функцію очей.

Волокна петрушки, в свою чергу, допомагають травленню. Її вживання може поліпшити апетит, нормалізувати травний процес і вироблення сечі, зменшити спазми.

Джерело: LHealth.info