ГоловнаНовини Здоров'яОчі розкажуть про старече слабоумство на 20 років раніше

Очі розкажуть про старече слабоумство на 20 років раніше

Американські дослідники розробили унікальний очний тест, який допомагає виявити початок старечого недоумства за 20 років до появи перших симптомів. Це дає надію на випробування експериментальних препаратів проти деменції.

Очний тест

Учені з лікарні Cedars-Sinai розробили очний тест, здатний виявити хворобу Альцгеймера за два десятки років до виникнення перших симптомів. Дана хвороба є невиліковною, коли вона вже проявляється втратою пам’яті і деградацією особистості, проте за багато років до виникнення перших симптомів патологічний процес теоретично можна сповільнити і навіть зупинити за допомогою експериментальних ліків. Але їх ніяк не вдається випробовувати на людях з тієї простої причини, що невиліковну хворобу не вдається діагностувати на такому ранньому етапі, а пізніше препарати вже неефективні. Однак тепер ситуація може бути виправлена, оскільки новий очний тест дозволяє виявити старече слабоумство задовго до його прояви в організмі. Дослідники з Лос-Анджелеса провели клінічні випробування цієї методики на 16 пацієнтах.

Результати експерименту показали, що у порівнянні з традиційним скануванням мозку очний тест є настільки ж успішним у справі діагностики старечого недоумства. З допомогою цього тесту можна було фіксувати дворазове перевищення скупчень білків у мозку, які говорять про початок важкої хвороби. Експерти називають цей тест унікальним ще й тому, що він є доступним за вартістю і неінвазивним. До останнього часу всім пацієнтам, у яких підозрювали хвороба Альцгеймера та інші різновиди деменції, необхідно було проходити через інвазивне сканування за допомогою препарату під назвою позитронно-емісійний томограф. Але очний тест виявився таким же ефективним, як і ПЕТ, при цьому він не вимагає введення в мозок радіоактивних компонентів.

Новий тест аналізує сітківку пацієнта і порівнює кількість білкових скупчень в ній з аналогічними скупченнями в мозку. Виявилося, що два цих показника є приблизно порівнянними, що дає можливість отримувати інформацію про процеси в мозку по очах.

Джерело: MedikForum