Американські дослідники розробили унікальний очний тест, який допомагає виявити початок старечого недоумства за 20 років до появи перших симптомів. Це дає надію на випробування експериментальних препаратів проти деменції.

Учені з лікарні Cedars-Sinai розробили очний тест, здатний виявити хворобу Альцгеймера за два десятки років до виникнення перших симптомів. Дана хвороба є невиліковною, коли вона вже проявляється втратою пам’яті і деградацією особистості, проте за багато років до виникнення перших симптомів патологічний процес теоретично можна сповільнити і навіть зупинити за допомогою експериментальних ліків. Але їх ніяк не вдається випробовувати на людях з тієї простої причини, що невиліковну хворобу не вдається діагностувати на такому ранньому етапі, а пізніше препарати вже неефективні. Однак тепер ситуація може бути виправлена, оскільки новий очний тест дозволяє виявити старече слабоумство задовго до його прояви в організмі. Дослідники з Лос-Анджелеса провели клінічні випробування цієї методики на 16 пацієнтах.

Читайте також:  Вчені попередили про найшкідливіший для нирок напій

Результати експерименту показали, що у порівнянні з традиційним скануванням мозку очний тест є настільки ж успішним у справі діагностики старечого недоумства. З допомогою цього тесту можна було фіксувати дворазове перевищення скупчень білків у мозку, які говорять про початок важкої хвороби. Експерти називають цей тест унікальним ще й тому, що він є доступним за вартістю і неінвазивним. До останнього часу всім пацієнтам, у яких підозрювали хвороба Альцгеймера та інші різновиди деменції, необхідно було проходити через інвазивне сканування за допомогою препарату під назвою позитронно-емісійний томограф. Але очний тест виявився таким же ефективним, як і ПЕТ, при цьому він не вимагає введення в мозок радіоактивних компонентів.

Читайте також:  Морська сіль допомагає боротися з депресією та зайвою вагою

Новий тест аналізує сітківку пацієнта і порівнює кількість білкових скупчень в ній з аналогічними скупченнями в мозку. Виявилося, що два цих показника є приблизно порівнянними, що дає можливість отримувати інформацію про процеси в мозку по очах.

Джерело: MedikForum