Гіпотеза про те, що людський мозок здатний запам’ятовувати нову інформацію під час сну, здавалася чимось з області фантастики, але досліди французьких фахівців підтвердили справедливість такого твердження. Авторство експериментів належить вченим з Університету П’єра та Марії Кюрі.

Наукові працівники університету запросили добровольців для випробувань здібностей головного мозку, повідомило видання «OaNews». Зокрема, випробувані спали в окремих кімнатах, і при цьому під час сну їм включали для прослуховування різні мелодії.

«Тести показали, що при включенні мелодій під час фази швидкого сну люди добре запам’ятовували музичні композиції. Вони з великою ймовірністю вгадували послідовність звучання уривків», – розповіли фахівці про результати експерименту з мелодіями.

Читайте також:  Скільки можна з'їдати м'яса без шкоди серцю

Таким чином, вважають вони, думка про те, що уві сні дійсно можна сприйняти нову для людини інформацію, – цілком виправдана.

У той же час дослідники встановили, що при прослуховуванні музики у фазі повільного сну пам’ять людей погіршувалася – у них виникали труднощі з тим, щоб відтворити навіть мелодії, які вони слухали в безсонному стані.

Зазначимо, що раніше проведене дослідження показало, що погана пам’ять, як не парадоксально, може бути ознакою великого розуму. Вчені заявили, що існують нейронні механізми, які сприяють забуванню, – і такі механізми роблять розумову роботу більш результативною.

Джерело: MedikForum

Читайте також:  Шість овочів для зменшення жиру на животі