Вже більше 100 громадян США захворіли сальмонелою через мексиканську папайю. Влада країни намагається стримати масштаби спалаху небезпечної хвороби.

Центр з контролю і профілактики захворювань США повідомив про те, що жертвами небезпечної сальмонели стали понад 100 громадян США. Всі вони поласували екзотичним фруктом папайя, який був експортований з Мексики. Одна людина в Нью-Йорку вже померла, а 35 перебувають у такому важкому стані, що їх довелося госпіталізувати в останні два тижні. Вперше про спалах повідомили два тижні тому, і в даний час влада країни ретельно стежить за імпортом папайї, а також працює з мексиканськими регулюючими органами, що здійснюють санітарну інспекцію.

Читайте також:  Медик пояснив, чи корисні рибні консерви

Всі жертви сальмонели вживали папайю сорту марадол – великий, овальний фрукт, вага якого перевищує один кілограм, має зелену шкірку, яка стає жовтою по мірі дозрівання. Плоть під шкіркою кольору лосося, а насіння темно-коричневе або чорне. Папайя з ферми Каріка де Кампече в Мексиці дала позитивні результати тестів на 5 різних штамів бактерій сальмонели, здатних викликати діарею, блювоту, болі в шлунку і жар. Найчастіше найбільш важко ця хвороба розвивається у маленьких дітей і літніх людей, а також людей з ослабленою імунною системою.

Кількість жертв сальмонели в Нью-Йорку з 21 липня зросла в три рази до 36, а число хворих в Нью-Джерсі з моменту першого повідомлення про хвороби збільшилася вдвічі до 26 пацієнтів. У штаті Вірджинія зафіксовано 11 випадків, в Пенсільванії 7, а в Меріленді – 6. На Коннектикут і Міннесоту припадає по 4 випадки, а на Массачусетс – три. В інших американських штатах повідомляється про одного-двох пацієнтів. Поки неясно, яким чином папайя виявилася заражена сальмонелою, розслідування в цьому напрямку триває.

Читайте також:  Кому не слід пити зелений чай?

Джерело: MedikForum