Особливо корисно їсти свіжі фрукти і овочі в інтенсивних тонах. Кольоровий редис, перець, полуниця або чорниця, забезпечують найбільшу кількість поживних речовин, – розповіла дієтолог і технолог громадського харчування Урсула Буланда.

– Існує одне важливе правило, яким варто керуватися при покупці сезонних овочів і фруктів. Чим інтенсивніший колір плоду, чим більш фіолетовий, червоний або зелений, тим більше поживних речовин в собі містить і ще краще буде впливати на наше самопочуття і зовнішній вигляд, – говорить Урсула Буланда.

Як вона підкреслила, сезонні фрукти і овочі мають багато переваг, і одним з них є величезний потенціал антиоксидантів, вітамінів A, C і E, які, насамперед, сприяють боротьбі з вільними радикалами. – Перець і чорна смородина збільшують стійкість до інфекцій. Банани, яблука або чорниця допоможуть, коли ми відчуваємо втому і нам потрібен ефективний укол енергії. На красу, пружність шкіри, естетичний вигляд нігтів чи волосся впливає полуниця, яку називають плодом краси, або редька, яка є вітамінною бомбою, – сказала дієтолог.

Читайте також:  Поведінка уві сні, яка може бути ознакою деменції – зустрічається у 90% пацієнтів

На думку Урсули Буланди сезонні фрукти і овочі мають певну перевагу над несезонними. – Ключовим моментом тут є процес зберігання. Під час зберігання ці продукти втрачають багато своїх поживних речовин, руйнується крохмаль, пектин, виникають несприятливі прості цукри, зменшується твердість плодів і овочів. Наприклад, в результаті тривалого зберігання капусти, кількість вітаміну C, який знаходиться в ній зменшується навіть на 20 відсотків, а в картоплі близько 70 відсотків. Полуниця з’їджена зараз буде більш корисною, ніж в не сезон, – підкреслила вона.

Дієтлікар нагадує, що фрукти та овочі можна споживати в різному вигляді. – Існує безліч способів, завдяки яким можна добавити до нашої дієти фруктово-рослинну армію майже непомітно, з’їдаючи рекомендовані 5 порцій цих продуктів в день, – підкреслила Урсула Буланда.

Читайте також:  Сильний холод загострює ризики серцевих хвороб та діабету

Вона звернула також увагу на те, щоб в кожний прийом їжі додавати хоча б один овоч або фрукт. – Навіть одна скибочка помідора, покладена на бутерброд з шинкою – це багато. Ідеальним варіантом є додавання літніх дарів природи до випічки – торти, пироги. Найпростішим варіантом є закидання фруктів і овочів для мінеральної води. В результаті, вода смачніша, і ми отримуємо ще більше вітамінів – розповідає в розмові з PAP Урсула Буланда.