Однією з найпоширеніших проблем у роті є виразка: якщо виразки не проходять через кілька днів, це може говорити, що відбувається щось серйозне.

Поява виразок у роті може пояснюватися багатьма причинами: наприклад, вони можуть бути викликані травмою, укусами в роті або пошкодженнями від їжі, а також гормональними змінами, дефіцитом вітаміну B12.

«Виразки в роті зазвичай можна лікувати вдома, і вони повинні гоїтися через сім-десять днів. Виразки, які тривають довше, можуть бути ознакою чогось серйознішого, що потребує медичної перевірки», – цитує Express Health слова стоматолога Сьюзі Ллойд.

За словами фахівця, стійке виразка може говорити про вірус простого герпесу або про розвиток системного захворювання – наприклад, ерозивного червоного плоского лишаю чи пемфігоїду. Крім того, існує явище рецидивуючих афтозних виразок, які швидко гояться, але схильні часто повторюватися з перервами і бувають пов’язані з дефіцитом харчування, стресом, менструальними циклами у жінок.

«Виразка, яка не зажила через два тижні, може бути ознакою чогось серйознішого, наприклад, раку порожнини рота», – сказала доктор Ллойд.

За такого тривалого виразки, підкреслила вона, важливо поговорити зі стоматологом, який може направити до фахівця для подальшого обстеження.

Експерт нагадала, що рак ротової порожнини може розвиватися на поверхні язика, внутрішній стороні щік, піднебіння, губах чи яснах. Також пухлини можуть розвиватися в залозах, що виробляють слину, і в мигдаликах у задній частині рота, а також у горлянці.

Загальна картина симптомів злоякісного процесу у роті виглядає так.

  • Болючі виразки, які не гояться протягом декількох тижнів.
  • Незрозумілі стійкі ущільнення в роті або на шиї.
  • Нез’ясовне розхитування зубів або лунок, які не гояться після видалення.
  • Незрозуміле стійке оніміння або дивне відчуття на губі чи язиці.
  • Білі чи червоні плями на слизовій оболонці рота чи язиці.
  • Зміни у мовленні, такі як шепелявість.