З підвищеним холестерином-провокатором атеросклерозу, інсультів і серцевих нападів – можна успішно боротися, правильно вибираючи їжу. Одним з простих способів домогтися його зниження є вживання грейпфрута, повідомили представники Британського фонду серця (BHF).

“Високий рівень холестерину може бути оборотним, якщо ви вдаєтеся до правильного раціону. Знизити його концентрацію в крові можуть допомогти фрукти, що володіють з численними корисними для здоров’я властивостями, – грейпфрути”, – розповіли фахівці в публікації видання Express Health.

Британські медики посилаються на дослідження, опубліковане Журналом сільськогосподарської харчової хімії (Journal of Agricultural Food Chemistry). Його учасниками стали добровольці з високим рівнем холестерину, які перенесли коронарне шунтування, принаймні, за рік до експерименту. Проведені випробування продемонстрували: вживання грейпфрутів може бути простим способом домогтися зниження рівня «поганого» холестерину ЛПНЩ (ліпопротеїнів низької щільності), що руйнує судинні тканини і сприяє розвитку небезпечних судинних патологій.

“Вживання всього одного червоного грейпфрута в день протягом місяця може допомогти знизити рівень холестерину ЛПНЩ на цілих 20 відсотків», – констатують медики.

Кардіопротекторний ефект цитруса вчені пояснюють наявністю сполук лимоноїдів і лікопену, що володіють протизапальною властивістю. До того ж він містить пектин-тип клітковини (розчинної), теж сприяє зниженню ЛПНЩ.

Однак вчені попереджають, що грейпфрут може посилювати дію деяких серцевих препаратів, таких як статини і блокатори кальцієвих каналів. Тому, перш ніж почати їсти грейпфрути або пити сік, людям, які приймають дані ліки, необхідно порадитися з лікарем.

Також лікарі звертають увагу курців на те, що їх звичка сприяє підвищенню рівня холестерину, оскільки смоли, одержувані з тютюновим димом, полегшують прилипання холестеринових бляшок до стінок артерій. Щоб допомогти судинам, вони закликають відмовитися від сигарет. Інша важлива порада – скоротити споживання насичених жирів і вживати щодня кілька порцій фруктів і овочів.

Фахівці нагадують, що рівень холестерину в крові вимірюється за допомогою простого аналізу крові.