Бажання прикрасити себе не нове, жінки постійно шукають різні способи для перетворення. З останніх віяннь моди особливо виділяються філери. Ця інвазивна процедура набрала свою популярність десь 5 років тому и залишається однією з найбільш затребуваних. Одно відвідування косметологічного кабінету гарантує повне преображення губ. Але треба розуміти, що далеко не всі препарати є безпечними. Щоб уникнути жахливих помилок, треба розібратись в тому, що таке філери, чому вони так популярні та як обрати безпечний та якісний препарат.

Що таке філери та чому вони популярні

Філери (від англ. fill — наповнювати) використовуються в косметології для омолодження без оперативного втручання за допомогою інвазивних методів. Це гелієві препарати. Вони використовуються для заповнення мімічних зморшок в області міжбрів’я і носогубних складок. Більшої популярності набули філери для зміни форми губ. Процедура актуальна для жінок, які бажають виправити природну асиметрію або наповнити губи, надавши їм додатковий обсяг.

У косметологічній сфері більшою популярністю стали користуватися філери на основі гіалуронової кислоти. Їх особливість — при введенні в організм, кислота приєднує до себе молекули води. Отриманий обсяг тримається недовго, залежно від конкретного випадку эффект зберігається від декількох місяців до року. Згодом гіалуронова кислота втрачає свою ефективність, вода починає розсмоктуватися, а обсяг поступово спадає. При необхідності процедуру можна повторити. Тому вона отримала назву «зворотньої».

Дізнатися заздалегідь, скільки буде триматися філер в конкретному випадку неможливо. Тривалість отриманого ефекту буде змінюватись в залежності від місця введення кислоти, використовуваного обсягу препарату, щільності філера і активності гіалуронідазу. Цей фермент виробляється в людському організмі і з часом розчиняє гіалуронову кислоту. Саме активність вироблення ферменту впливає на те, скільки протримається філер. Вплинути на це неможливо, тому деякі жінки навіть змушені звертатися до косметолога кожні 2-3 місяці. Але в більшості випадків одного відвідування косметолога достатньо, щоб збільшити обсяг губ та зберегти його до року чи навіть довше.

Як обрати якісні філери

Серед косметологів, здійснюючих активну практику, великої популярності набули філери саме на основі гіалуронової кислоти. Препарат демонструє стабільний результат навіть при регулярному використанні, а природне походження гіалуронової кислоти дозволяє уникнути алергічної реакції. Але це правило актуально тільки при дотриманні всіх тонкощів і умовностей технологічного процесу виробником.

В основі філерів використовується речовина, що видобувається з рослин, зокрема паростків пшениці, і частин тварин. Щоб препарат не викликав алергічної реакції, необхідно дотримати кілька послідовних етапів, використовувати якісне обладнання та надійні фільтри. В іншому випадку введення в організм буде небезпечним і призведе до ускладнень і травм. Якщо до складу філера входять неочищені компоненти, він стає небезпечним.

Переконатися в тому, наскільки безпечний для використання конкретний філер для збільшення губ просто — препарат отримує спеціалізований сертифікат.

В першу чергу необхідно визначитися — для яких цілей необхідна ін’єкція філера. Залежно від типу препарату, можна досягти наступних цілей:

 • підняти куточки губ;
 • виправити форму губ;
 • збільшити натуральний обсяг;
 • розгладити дрібні зморшки в носогубній області.

Залежно від фірми виробника, формат ін’єкції може змінюватися. Препарат поставляється в одноразових шприцах або в колбах. У будь-якому випадку для ін’єкцій необхідно використовувати шприци з дуже тонкою голкою.

Косметолог ретельно підбирає препарат для конкретної пацієнтки. Перед введенням, в тому числі дізнається в яких умовах була отримана гіалуронова кислота, що використовувана в основі філера. Найчастіше в косметологічних кабінетах використовується біодеградуєма кислота тваринного або штучного походження. В її основі несульфірованний глікозаміноглікан. Фермент входить до складу нервової, епітеліальної і сполучної тканин. Тільки в такому випадку препарат не буде викликати відторгнення після підшкірного введення.

Розрізняють кілька видів біодеградуємих філерів:

 • виготовлені на основі полімолочної кислоти;
 • монофазні — гіалуронат в складі філера має молекули одного розміру, що придає більшу пластичність препарату і полегшує його використання;
 • біфазні — гіалуронат в складі має молекули різних розмірів, що може трохи ускладнити застосування;
 • колагенові — виготовлені на основі білка тваринного походження.

Окремим класом виділяють синтетичні філери. Вони виробляються на основі полімерних гелів. Клас синтетичних філерів відноситься до небіодеградуємих і розділяється на кілька категорій:

 • трифосфатнатрові;
 • поліакриламідні;
 • силіконовий;
 • акрилові.

Від препаратів з небіодеградуємою основою для корекції форми губ стали поступово відмовлятися косметологи в усьому світі. Сьогодні ці філери офіційно заборонені в багатьох країнах Європи і США через потенційну шкоду, а також через отримання різних ускладнень і побічних ефектів.

Якщо виробник турбується про свою репутацію, він ретельно розписує всі достоїнства і особливості складу філера в сертифікаті якості. До таких відомих компаній відносяться американська Allergan і французька Corneal, її дочірня фірма.

Техніка збільшення губ

Корекція форми, обсягу або лінії губ проводиться косметологами за допомогою однієї з декількох технік. Вона підбирається в залежності від проблеми клієнтки, особливостей її шкіри, використовуємого філера та інших факторів, які можна дізнатися тільки після особистої консультації. Незалежно від використовуваної техніки, філер вводиться за допомогою тонкої голки або канюлі. Це допоможе знизити ймовірність утворення травм і гематом.

Якщо для ін’єкцій вибирається тонка голка, косметолог вводить поступово мікроскопічні дози під шкіру, майже на поверхні. Процес найчастіше болючий, тому рекомендується використовувати болезаспокійливу мазь. При використанні канюлів введення філера більш рівномірне, тому і ймовірність травм та болючих відчуттів знижується.

Вже при первинній консультації, досвідчені косметологи зможуть підібрати техніку для конкретної клієнтки. Перерахуємо найбільш популярні:

 • лінійна — введення препарату дозовано, контур губ заповнюється рівномірно вздовж облямівки, тому губи отримують з рівним контуром і легкої припухлістю;
 • глибинна — голка або канюлі з препаратом занурюються на максимальну глибину в тканини, без додаткового анестетика до реалізації техніка заборонена;
 • «голлівудський обсяг» — об’єднує дві попередні техніки, при введенні філера упор робиться на виділення кромки губ;
 • «паризька техніка» — ін’єкція вводиться перпендикулярно контуру губ, не зачіпаючи куточки.

Заздалегідь визначити, яка техніка підійде саме вам — неможливо. Косметолог повинен провести ретельний огляд, опитування і перевірити наявність алергії на компоненти препарату. Професіонал не буде ризикувати здоров’ям пацієнтки і вмовляти на процедуру, особливо якщо філер несе потенційний ризик і загрозу здоров’ю.

Але навіть при максимальній обережності, косметолог може завдати шкоди використанням неякісних препаратів, які не пройшли сертифікацію в країні або отримали її через «сірі» схеми. Такі філери потенційно небезпечні і заборонені до інвазивного використання. Тому професійні косметологи вважають за краще використовувати продукцію компаній, вже багато років представлену на ринку і завоювавшу свою аудиторію.

Філер

Топ якісних філерів

Серед найбільш відомих філерів виділяється гелієвий наповнювач Juvederm на основі гіалуронової кислоти Ultra XC і Volbella XC. Для корекції форми губ і надання додаткового обсягу необхідно використовувати Ultra XC клієнткам старше 21 року раз на 12 місяців. Косметологи практично не стикалися з побічними ефектами препарату і алергічними реакціями після використання.

У популярності препарату не поступається і Restylane Silk, який використовується для додання обсягу губам або розгладження зморшок в носогубної області. У складі препарату використовується лідокаїн для зниження больових відчуттів. Готовий результат зберігається близько 10 місяців.

Belotero застосовується для корекції форми губ і надання додаткового обсягу. Отриманий результат зберігається протягом року. Але, філер не рекомендується для застосування пацієнткам з алергією або непереносимістью на грампозитивні білки.

Prevelle Silk — це філер, отриманий результат якого зберігається близько чотирьох місяців. Препарат відрізняється високою концентрацією гіалуронової кислоти і виділяється малою ймовірністю отримання побічних ефектів.

Кожен з перерахованих філерів вже давно представлений на ринку косметичних препаратів і заробив позитивну репутацію серед косметологів. Серед переваг виділяється і наявність сертифікатів якості, завірених відразу в декількох країнах.

Але далеко не всі філери на основі гіалуронової кислоти можуть похвалитися наявністю сертифіката якості і отриманням 100% безпечного результату. Подібною «темною конячкою» на ринку став препарат Dermaren від корейської компанії Acmedi Korea. На відміну від перерахованих вище філерів, Дермарен виготовляється на виробничих потужностях сторонніх фірм. Тому відстежити, наскільки точно були дотримані всі етапи виробництва просто неможливо. Навіть з однієї партії декілька ампул зможуть призвести до несподіваних результатів.

Філер позиціонується як представник новітньої технології «4D-matrix», але на ділі він мало відрізняється від бюджетних препаратів, в кращому випадку не залишаючи побічних ефектів. Отриманий ефект при цьому зберігається всього кілька тижнів, замість обіцяних місяців.

Як неякісні філери потрапляють у продаж?

При відвідуванні косметологічного кабінету всі розраховують виключно на позитивний результат, який збережеться тривалий час. І в останню чергу сподіваються на отримання побічних ефектів і травм. Але саме це відбувається, коли косметолог використовує маловивчені філери від невідомих компаній, не отримавших акредитацію. Окрема історія склалася з препаратом від південнокорейської компанії Acmedi Korea і її препаратом Dermaren.

Південна Корея всього кілька років тому вийшла на ринок виробництва косметичних препаратів, але встигла завоювати увагу, популярність і визнання споживачів у всьому світі. В основі більшості косметологічних засобів використовуються натуральні компоненти, вони спрямовані на збереження свіжості шкіри, її чистоти і усуненню зморшок. Результат помітний всього через кілька застосувань, доступна ціна, різноманітні лінійки для різних типів шкіри — це малий перелік переваг, що сприяють збільшенню попиту південнокорейської косметики в світі. Дивлячись на жінок і чоловіків, які зберегли юний вигляд майже до 40 років, зрозуміло бажання бути схожими на них. Навіть відсутність агресивної рекламної кампанії з просуванням косметичних засобів не заважає користуватися високим попитом у світі.

Тому багато косметологів почали використовувати в своїй практиці продукцію компаній з Південної Кореї. Промислові масштаби за останнім словом техніки, команди різнопланових вчених, використання виключно якісної і перевіреної сировини — це основа косметики південнокорейського напрямку. Виробники турбуються про свою репутацію, обов’язково отримують акредитацію та сертифікати якості, що підтверджують безпеку препаратів. Для кожної країни видається окремий сертифікат, а дослідження узгоджуються з міністерствами охорони здоров’я.

Цим користуються недобросовісні виробники косметологічних препаратів, в тому числі для інвазивного застосування, наприклад, Acmedi Korea. Компанія позиціонує себе як виробник якісної косметологічної продукції, в тому числі філерів на основі гіалуронової кислоти Dermaren. Але, якщо інші компанії зводять власні заводи для виготовлення філерів, Acmadi Korea орендує цехи в сторонніх фірмах. Тому ніхто не може гарантувати, наскільки якісним вийде препарат в результаті. Все залежить від чесності і порядності конкретного підрядника.

Сертифікати якості також отримані обманним шляхом. Для проходження акредитації найчастіше береться заздалегідь перевірена партія, склад якої не викличе питань у відповідних фахівців. А отриманий сертифікат потім поширюється на всю іншу продукцію. Але така схема працює далеко не у всіх країнах, Дермарен найчастіше не отримує дозволу на продаж і використання в косметологічних кабінетах.

Ще один варіант омани — дані, що вказані в самому сертифікаті. В описі препарату вказується назва «Філер на основі гіалуронової кислоти», а дрібними літерами під основним текстом вказується додаткова інформація, наприклад «тільки для зовнішнього застосування». Подібні філери також активно використовуються в косметології для усунення зморшок і боротьби з різними дерматологічними проблемами, але коштують вони зазвичай дешевше.

Подібні схеми — звичайне шахрайство, тому необхідно відповідально підходити до того, який препарат буде використовуватися в практиці косметолога. Загальнодоступні дослідження про застосування Dermaren найчастіше фікція, так як знайти звіти на офіційних ресурсах з наданням повної інформації неможливо. У деяких випадках звіти — повна копія досліджень інших препаратів, в яких просто замінені ключові моменти.

Так як же косметологи можуть купувати філери такої низької якості? Тут в справу вступає маркетинг і недобросовісна реклама. Найчастіше Dermaren просувається на курсах і тренінгах, як якісний і перевірений препарат, дивом потрапивший в країну. Насправді його перевозять як звичайну контрабанду. І філер пропонують купити з великою знижкою тільки сьогодні. У деяких випадках подібна практика спрацьовує і косметологи купують сумнівний препарат, не перевіряючи його акредитацію.

У деяких випадках клієнти не стикаються з побічними ефектами, а косметологи продовжують його активно використовувати. Але, так як далеко не на всіх заводах технологічний процес дотримується за всіма необхідними правилами, рано чи пізно з’являються побічні ефекти. Захистити себе і своїх клієнтів дуже просто — достатньо запросити сертифікат якості і дозвіл на реалізацію в країні. У препаратів, які отримали відповідний пакет документів і дозволи на реалізацію, відповідні папери легко знайти у відкритому доступі. В іншому випадку від сумнівного філера краще відмовитися.

Які можливі побічні ефекти при використанні неякісних філерів?

Побічні ефекти після застосування навіть самого якісного філера можуть виникнути в практиці будь-якого косметолога. Щоб мінімізувати цей ризик, необхідно зрозуміти, що може призвести до негативних наслідків. Для початку необхідно пам’ятати, в яких ситуаціях процедура заборонена:

 • вагітність або період лактації;
 • схильність до утворення рубців;
 • активні запальні процеси в зоні введення філера, наприклад, герпес;
 • перший день менструацій.

У кожному з перерахованих випадків, введення філера не тільки буде максимально болючим, але і небезпечним для здоров’я. Губи пронизані судинами і капілярами, які чуйно реагують на стрибки кров’яного тиску. Досить поверхневого огляду пацієнта або первинної консультації, щоб зрозуміти можливо проводити процедуру чи ні. Не варто обманювати косметолога, в супротивному випадку можна зіткнутися з болем і гематомами, які будуть проходити кілька днів. Краще перенести процедуру, поки організм не буде повністю готовий.

Навіть за умови використання перевіреного препарату, можливо зіткнутися з одним з перерахованих побічних ефектів:

 • алергічна реакція — найчастіше проявляється при використанні філерів з лідокаїном і пояснюється індивідуальною реакцією організму, але можлива алергія на інші компоненти в складі препарату;
 • гематоми і синці — утворюються після пошкодження капілярів голкою шприца після введення філера під шкіру;
 • набряклість — природна реакція організму на введення препарату під шкіру;
 • легка втрата чутливості — можлива після здавлення нервових закінчень або уколу лідокаїну;
 • часткова або повна пігментація — виникає як реакція після травм клітини шкіри;
 • ефект Тіндаля або знебарвлення шкіри — виникає внаслідок набряку тканин судин, в результаті чого змінюється їх будова, а на шкірі з’являються смуги рожевих і блакитних відтінків;
 • збільшений контур губ — проявляється після введення філера близько до поверхні шкіри;
 • побіління ділянки шкіри губ — проявляється після закупорки судин після введення філера або порушення кровообігу;
 • інфекційне ураження — виникає в разі порушень правил гігієни при проведенні процедури;
 • герпес — може проявитися, якщо недавно було перенесено загострення захворювання;
 • фіброз — реакція організму на низькоякісну гіалуронову кислоту в організмі, після чого збільшується розростання сполучної тканини;
 • гранульома — природна реакція організму на неякісний препарат, при якій філер збирається в кульки і вузлики;
 • некроз тканин — можливий після потрапляння філера прямо в судину.

Заздалегідь сказати, коли проявиться конкретний побічний ефект неможливо, все залежить виключно від реакції організму. Найчастіше побічні ефекти проявляються вже через пару годин після проведення процедури і проходять самостійно без медичного втручання. Але, це правило актуально тільки в разі гематом і набряків.

Якщо ви відчуваєте сильний біль, синці не проходять кілька днів, в губах промацуються ущільнення — це привід терміново відвідати лікаря для підбору схеми лікування. В такому випадку найкраще використовувати укол ферменту лонгідаза. Це природний розчинник гіалуронової кислоти. Але навіть після усунення філера, необхідно деякий час спостерігатися у лікаря, щоб мінімізувати розвиток побічних ефектів.

Як зберегти себе від ускладнень?

Найчастіше проблеми з’являються в результаті помилок та недбалості при введенні препарату. Це можуть бути використання нестерильних інструментів, введення занадто великої дози препарату, занадто глибоке або поверхневе введення препарату.

Протягом однієї процедури може вводитися не більше 1 мл препарату, його треба рівномірно розподіляти по ділянці шкіри. Не варто довіряти косметологам, які переконують ввести кілька мілілітрів за один сеанс для отримання більшого обсягу. Найкраще провести процедуру повторно через кілька днів, коли спаде набряклість і можна буде зрозуміти, яка зона потребує корекції.

Рекомендується заздалегідь перевірити кваліфікацію косметолога. Краще звертатися тільки до тих фахівців, які отримали медичну освіту і здійснюючих активну практику. В іншому випадку ви можете зіткнутися з новачком, який тільки «набиває руку» і може просто не знати про всі особливості, з якими можна зіткнутися в процесі проведення процедури. Пам’ятайте, що косметолог повинен мати один, а краще кілька сертифікатів для підтвердження права на здійснення послуг косметолога.

Спеціаліст зобов’язаний провести опитування і з’ясувати анамнез ваших захворювань, чи приймаєте ви препарати, якщо так — якого роду і які операції були проведені протягом останніх декількох тижнів.

Підготувати себе до процедури введення філера нескладно — досить просто без поспіху прийти в кабінет косметолога. Хвилювання і біг сприяють зростанню кров’яного тиску, кров приливає до губ, тому в результаті ви зіткнетеся з хворобливим почуттям при введенні філера.

Щоб мінімізувати біль в процесі введення філера, використовується спеціальна болезаспокійлива мазь. Вона товстим шаром наноситься на губи і знімається після настання ефекту. Деякий час оніміння може зберігатися, до цього варто бути готовою.

Косметолог, який турбується про здоров’я своїх клієнтів, заводить спеціальну карту в якій заносить всі нюанси проведення процедури. У тому числі використовуваний філер, дозування і реакція організму. Не бійтеся запросити дані про препарат, його сертифікат якості. Він повинен знаходитися у косметолога у вільному доступі. Низька ціна, зайва наполегливість косметолога на проведенні процедури, відсутність інформації про побічні ефекти — привід насторожитися і відмовитися від сумнівних послуг.

Важливо використовувати тільки ті препарати, які отримали офіційну ліцензію на використання в країні.

*На правах реклами