Proceedings of the National Academy of Sciences опублікував огляд, складений співробітником Дослідного інституту дитячої лікарні Окленда доктором Брюсом Еймсом. Згідно з даними, представленими в цьому документі, вітаміни можуть впливати на тривалість життя.

Еймс заявив, що 30 вітамінів і мінералів у певних співвідношеннях можуть допомогти збільшити тривалість життя, а також забезпечити людині здоров’я в літньому віці. Зокрема, вчений виділив набір білків, серед яких він обособил групу білків життєзабезпечення, а також групу «білків довголіття». Перші, на думку дослідника, важливі для підтримки основних фізіологічних процесів тіла, другі забезпечують допоміжні функції.

До речовин довголіття, як випливає з огляду, відносяться речовини, здатні впливати на регуляцію метаболізму уповільнення дегенеративних механізмів. В цьому плані на тривалість життя, на думку вченого, належать вітаміни K і D, поліненасичені омега-3 жирні кислоти, магній і селен. Ці вітаміни і мінерали сприяють пригніченню окислювальних процесів і відновленню ДНК, захисту серцево-судинної системи. Попередні дослідження Еймса показали, що люди з нестачею вітаміну К і селену в організмі мають підвищений ризик розвитку інфаркту та інсульту.

Крім цього, зазначив доктор Брюс Еймс, існують сполуки, які не відносяться до вітамінів і мінералів, – тим не менш, поряд з цими нутрієнтами сприяють збільшенню тривалості життя. До таких речовин вчений відніс таурин, ерготіонеїн, пірролохінолінхінон, лютеїн, зеаксантин, лікопен, альфа-каротин, бета-каротин, бета-криптоксантин і астаксантин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 ВІТАМІНИ, ЯКІ ПОТРІБНО ПРИЙМАТИ ПІСЛЯ 30 РОКІВ