Багато хто не любить вставати рано, вважаючи за краще не спати півночі, а потім відсипатися мало не до обіду – і надходять абсолютно марно, попереджають лікарі. У ранніх підйомів є маса плюсів з точки зору здоров’я.

Генетичне дослідження 840 тис. осіб, проведене Університетом Колорадо в Боулдері, Інститутом Броуда і Гарвардським університетом в США, показало, що у тих, хто прокидається на годину раніше (при збереженні незмінного часу, який відводиться на сон), зменшується ризик розвитку депресії. Результати дослідження були опубліковані JAMA Psychiatry. Як припускають вчені, пробудження на дві години раніше, схоже, підсилює цю перевагу.

Читайте також:  3 ключові групи продуктів для довгого життя

Для цього є кілька можливих причин. Тим, хто рано встає, зазвичай простіше синхронізувати свій “годинник” з графіком роботи і відпочинку. У той час як людям, які пізно сплять і пізно встають, часто насилу вдається пристосуватися до цих “соціальних годин”, пише South China Morning Post. Крім того, вплив світла, якому люди – “жайворонки” піддаються з раннього ранку, теж може поліпшити емоційний стан, пояснюють дослідники.

Кейт Брайдл, провідна фахівчиня зі сну і засновниця Sleep HQ, консультаційної служби з питань сну в Гонконзі, звертає увагу, що дуже важливо дотримання регулярного режиму сну. “Не позбавляйте себе сну. Його недолік пов’язаний з поганим настроєм і ризиком депресії”, – попереджає вона.

Читайте також:  Популярний ранковий напій, який може продовжити життя