Хімікат стирол, широко застосовується у виробництві виробів із пластику, визнаний більш небезпечною речовиною з точки зору його канцерогенного потенціалу. Висновок про те, що цей хімікат, здатний викликати рак, підтверджений результатами двох масштабних досліджень, повідомляється в прес-релізі Орхуського університету (Данія).

За останні 40 років наукою не було представлено жодної обгрунтованої думки про те, наскільки стирол небезпечний в плані ризику онкологічних хвороб у людини. Зараз така думка прозвучала. Дві наукові групи під керівництвом професора Орхуського університету Хенріка Колстада провели дослідження, яке завершилося вердиктом фахівців про те, що стирол як хімічна речовина має бути переведено з розряду «можливо канцерогенного» в розряд «швидше за все канцерогенного».

Зокрема, на першому етапі досліджень вчені проаналізували дані більш ніж 73 тисяч людей, які працювали на виробництві в умовах контакту зі стиролом. Дослідники виявили, що вплив стиролу на людський організм протягом 15 років у два рази підвищує ризик розвитку гострого мієлоїдного лейкозу (вид раку крові).

На другому етапі досліджень (звіт про нього опубліковано в журналі Occupational and Environmental Medicine), вивчення та аналіз даних про вплив стиролу на організм людей привело до висновку про те, що тривалий контакт зі стиролом підвищує ризик ще одного рідкісного виду раку – сіноназальної аденокарциноми (пухлина в порожнині носа).

Попередні дослідження свідчили, що найбільш шкідливими компонентами пластика є хімічні субстанції бісфенол S і бісфенол A. Є дані про те, що ці речовини чинять негативний вплив на гормональний виробництво організму і фертильність, провокують розвиток порушень жирового метаболізму і процесів, що ведуть до онкології.

Також було доведено, що хімікати, які містяться в пластиці здатні переходити в їжу і рідини, що зберігаються в пластикових пляшках і контейнерах.