Хоча у багатьох розвинених країнах світу епідемія ВІЛ пішла на спад, в Україні вона набирає обертів. Експерти назвали 4 надійні способи зниження ризику ВІЛ-інфекції.

Рік тому Австралія оголосила про повну перемогу над епідемією ВІЛ-інфекції. Кількість нових випадків зараження ВІЛ тут впало до тієї позначки, при якій поширення епідемії просто неможливе. На жаль, в Україні ситуація з точністю до навпаки, і тут кількість заражень наполегливо зростає. У цьому зв’язку дуже важливо вживати заходів щодо зниження ризику зараження ВІЛ, і ось 4 найбільш ефективних, на думку експертів.

1. Перевірятися разом з партнером. Наявність будь-якого ЗПСШ начебто гонореї, хламідіозу, сифілісу, ВПЛ або герпесу збільшує ризик обох партнерів стикнутися з ВІЛ і передати його у тому випадку, якщо один з них є ВІЛ-позитивним. Відкриті рани на шкірі також підвищують ймовірність поширення ВІЛ. Ось чому партнерам рекомендується здавати тест на ВІЛ разом, щоб знати про статус один одного і приймати необхідні заходи захисту.

2. Використовуйте презервативи. Старе добре правило, про яке ми стали забувати. Важливо, щоб презервативи використовували правильно і регулярно. Вони дуже ефективні в справі запобігання багатьох ІПСШ, включаючи ВІЛ.

3. Задумайтеся про обрізання. Хоча у більшості українців обрізання пов’язано виключно з релігійними особливостями, це дуже ефективна профілактична процедура. Справа в тому, що крайня плоть статевого члена сповнена дендритними клітинами, що мають спеціальні рецептори, що дозволяють вірусу ВІЛ проникати всередину. Ось чому необрізані чоловіки мають підвищений ризик захворювання. Обрізання суттєво зменшує його.

4. Ніколи не використовуйте загальні голки. Люди, які вводять внутрішньовенні ліки із загальних шприців, становлять від 1 до 10% всіх нових випадків ВІЛ-інфекції навіть у США. Коли ви ділитеся один з одним голками або іншим медобладнанням, то піддаєте себе та інших на небезпеку проникнення інфікованої крові.