Від ожиріння і надмірної ваги страждає величезна кількість людей — не менше 2 мільярдів чоловік по всьому світу. Багато з них мріють схуднути. Це не просто примха і бажання знайти тонку талію, а життєва необхідність. Адже зайві кілограми обіцяють великі проблеми зі здоров’ям. Якщо про мінуси ожиріння здогадуються багато, а от що ви знаєте про плюси схуднення? Адже це не тільки струнка фігура, але і безліч інших переваг. Як змінюється життя після схуднення, розповімо в матеріалі.

Знижений ризик серцево-судинних захворювань

Сидячий спосіб життя, ожиріння, неправильне харчування — все це серйозно впливає на ризик утворення серцево-судинних захворювань. Число людей, схильних до цієї ймовірності, стає все більше і більше, а зайва вага є одним з основоположних чинників. Тому звільнені від ненависних кілограмів, ви зможете істотно знизити ризик розвитку хвороб серця і судин. Це було доведено вченими вже не раз. Навіть якщо людина приймає різні ліки, але не худне, ризики залишаються. Тому це одна з найважливіших причин, по якій потрібно терміново переходити на правильне харчування і вставати на бігову доріжку.

Більше шансів на зачаття

Досить часто люди із зайвою вагою стикаються з безпліддям, але проблему можна вирішити, якщо схуднути. Відомо, що проблему з зачаттям викликає як занадто маленька вага, так і занадто велика. Також це допоможе позбутися ризику викиднів під час вагітності.

Однак потрібно розуміти, що лише позбавлення від надмірної ваги не допоможе вам завагітніти. Лікарі всього світу стверджують, що для збільшення шансів на зачаття потрібно в цілому дотримуватися здорового способу життя, правильно харчуватися, займатися спортом і кинути шкідливі звички.

Читайте також:  Жир на животі призводить до виникнення чотирьох типів раку
Відсутність болю в суглобах

Досить часто при зайвій вазі у людей з’являються різні болі, у тому числі і в суглобах. Це не може радувати. А ось при схудненні подібна проблема випарується немов сама собою. Експерти давно довели, що при зменшенні ваги ризик розвитку остеоартриту істотно знижується. Це поширене захворювання, при якому уражаються великі суглоби в організмі. При зниженні маси зменшується навантаження на суглоби завдяки законам гравітації. Тому схуднути не буде зайвим для ваших суглобів.

Менше ризиків ракових захворювань

Широко відомий той факт, що зайва вага може провокувати різні захворювань, у тому числі й онкологічні. Виявилося, що надлишкові кілограми впливають на метаболічні та імунні процеси в організмі, які також беруть участь у формуванні та зростанні ракових клітин. Примітно, що у жінок наявність зайвої ваги впливає на розвиток онкології набагато сильніше, ніж у представників сильної статі.

Зменшений ризик розвитку ниркової недостатності

Через ожиріння утворюється дефіцит нефронів, тобто особливих клітин нирок, у яких відбувається фільтрація речовин, всмоктування і секреція. У нефронів виникає підвищення навантаження. Відповідно, при схудненні робота нирок повинні прийти в норму, і ніяка «поломка» фільтрів організму не загрожує.

Поліпшення когнітивних здібностей

Нещодавно вченим вдалося з’ясувати, що чим більша вага людини, тим більше в її крові особливих білків — маркерів запалення. Їх кількість безпосередньо пов’язана з рівнем інтелекту. Тобто чим більше запальних маркерів, тим нижче інтелектуальні здібності людини. Задумайтесь над цим!

Читайте також:  Вчені назвали оптимальну кількість сну, яка необхідна для покращення самопочуття
Поліпшення сну

При надмірній вазі збільшується ризик утворення синдрому обструктивного апное сну, при якому дихання людини уві сні переривається на декілька секунд, через що організм не здатний зануритися в глибокий сон. За деякими даними, ризики збільшено на 45 відсотків.

При позбавленні від зайвої ваги проблема зникне. Адже жирові відкладення накопичуються в органах і в просторі між ними, включаючи глотку, яку вони огортають і здавлюють. Саме це провокує утруднення дихання уві сні, а також хропіння.

Менший ризик розвитку діабету 2 типу

При діабеті другого типу організм втрачає свою здатність самостійно виробляти інсулін при надходженні цукру в кров. Занадто велика кількість жирових відкладень зменшує чутливість клітин до інсуліну, а цукор залишається в крові. Все це і провокує утворення хвороби.

Втім, важливу роль в даному випадку відіграє спадковість, хоча захворювання часто і ставлять тим, у кого велика вага. У будь-якому випадку потрібно завжди уважно стежити за своїм здоров’ям, рівнем цукру в крові, правильно харчуватися. А для виключення чинників, які провокують діабет другого типу бажано схуднути і стежити за вагою.

Здоров’я зубів і ясен

При ожирінні збільшується ризик пародонтиту, тобто запалення тканин, що оточують зуби. Однак здорове харчування і регулярні фізичні навантаження дозволять позбутися від цієї проблеми.

Стан шкіри

Зайва вага серйозно позначається на зовнішньому вигляді, у тому числі на стан шкіри. Через надмірну вагу утворюються розтяжки, складки, які не красять людей. До того ж у людей з ожирінням є підвищений ризик утворення псоріазу. Можна сказати, що через зайву вагу дерматологічні проблеми просто неминучі. Тому варто задуматися над схудненням, якщо не хочете серйозних захворювань шкіри.

Читайте також:  Названо одну з найкорисніших ягід
Стан волосся і нігтів

При ожирінні неминуче скорочуються запаси заліза в організмі, відповідно, це призводить до проблем з волоссям і нігтями. Адже за його нестачі можуть утворитися сухість волосся, нігтів, тріщини в куточках губ. Потрібно або заповнювати рівень заліза, або як слід схуднути. Вирішувати тільки вам.

Продовження життя

І, мабуть, самий важливий плюс, який можна виділити у схудненні — це продовження життя. Ймовірно, це пов’язано з усіма вищеназваними перевагами, так як вони істотно поліпшують здоров’я, а відповідно, і якість життя схудлої людини.

Наостанок хочеться додати, що тільки від рішень і бажань людини залежить як вона виглядає, що вона відчуває, як її здоров’я. Можна бути пухким, але не відчувати серйозних проблем, або ж навпаки. Схуднення — особисте рішення людини, воно не повинно бути нав’язане ззовні, а має виходити з самих людей. Тому якщо вам комфортно в своєму тілі, не варто навіть намагатися, так як ви себе введете в непотрібний стрес. Однак пам’ятайте, що важливо дотримуватися здорового способу життя, займатися фізкультурою, харчуватися правильно і добре, тоді і вага прийде в норму, і здоров’я налагодиться.