Різні види деменції позбавляють людину пам’яті та інтелекту. Експерти розповіли про причини цього важкого розладу, які не так добре відомі.

Підступні білки. Однією з головних причин хвороби Альцгеймера та інших видів деменції, як вважають експерти, є скупчення бета-амілоїдних і тау білків у мозку. З часом ці продукти відходу життєдіяльності мозку не видаляються з організму, а залишаються там і сплітаються в специфічні скупчення або вузлики. Наука переконана, що саме ці скупчення – головна причина хвороби Альцгеймера.

Проблемні кровоносні судини. Порушений функціонал кровоносних судин призводить не тільки до інфарктів та інсультів, саме по цих судинах в мозок доставляється насичена киснем кров. Якщо ж приплив крові порушений, то це веде до пошкодження волокон в білій речовині мозку. Тим самим може розвинутися судинна деменція – одна з різновидів старечого недоумства.

Читайте також:  Що любить орган довголіття: 10 продуктів для здоров'я кишківника

Хвороба Хантінгтона. Це спадковий розлад викликається розщепленням і дегенерацією певних нервових клітин в мозку і хребті. З хворобою Хантінгтона люди зазвичай стикаються після 40. Вона також включає в себе всі ознаки старечого недоумства, включаючи зниження інтелекту і розумових навичок.

Травми мозку. Травми голови і мозку, які ми отримуємо з-за падінь, ударів в контактних видах спорту або нещасних випадків, можуть спровокувати аномальне функціонування білків. А це з часом здатне викликати старече недоумство.

Отруєння важкими металами. Не так давно дослідники з’ясували, що постійний вплив важких металів на зразок свинцю пошкоджує мозок і провокує деменцію.

Читайте також:  Названі напої, які допомагають позбутися від жиру на животі

Джерело: МедікФорум