ГоловнаНовини Здоров'яМаловідомі причини старечого недоумства

Маловідомі причини старечого недоумства

Різні види деменції позбавляють людину пам’яті та інтелекту. Експерти розповіли про причини цього важкого розладу, які не так добре відомі.

Старече недоумство

Підступні білки. Однією з головних причин хвороби Альцгеймера та інших видів деменції, як вважають експерти, є скупчення бета-амілоїдних і тау білків у мозку. З часом ці продукти відходу життєдіяльності мозку не видаляються з організму, а залишаються там і сплітаються в специфічні скупчення або вузлики. Наука переконана, що саме ці скупчення – головна причина хвороби Альцгеймера.

Проблемні кровоносні судини. Порушений функціонал кровоносних судин призводить не тільки до інфарктів та інсультів, саме по цих судинах в мозок доставляється насичена киснем кров. Якщо ж приплив крові порушений, то це веде до пошкодження волокон в білій речовині мозку. Тим самим може розвинутися судинна деменція – одна з різновидів старечого недоумства.

Читайте також:  На ризик розвитку астми і алергії впливає режим сну

Хвороба Хантінгтона. Це спадковий розлад викликається розщепленням і дегенерацією певних нервових клітин в мозку і хребті. З хворобою Хантінгтона люди зазвичай стикаються після 40. Вона також включає в себе всі ознаки старечого недоумства, включаючи зниження інтелекту і розумових навичок.

Травми мозку. Травми голови і мозку, які ми отримуємо з-за падінь, ударів в контактних видах спорту або нещасних випадків, можуть спровокувати аномальне функціонування білків. А це з часом здатне викликати старече недоумство.

Отруєння важкими металами. Не так давно дослідники з’ясували, що постійний вплив важких металів на зразок свинцю пошкоджує мозок і провокує деменцію.

Читайте також:  6 вітамінів для боротьби із запаленнями і рослини, які потрібно їсти

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News