Новий штам, що володіє стійкістю до сильних антибіотиків, був виявлений в одного з жителів США. У боротьбі з ним виявився безсилим навіть холистин – препарат, який застосовується лише в крайніх випадках в силу свого токсичного потенціалу.

Новий штам бактерій Klebsiella pneumoniae, які є збудниками пневмонії та інших небезпечних інфекцій, був виявлений американськими дослідниками з Центру резистентності до антибіотиків.

«Це виявився перший випадок, коли штам продемонстрував стійкість до самого сильного антибіотику. Необхідно зрозуміти, як легко новий різновид вірусу пневмонії може посилити свою патогенність», – прокоментували фахівці факт виявлення невиліковної бактерії.

Хоча інфекцію поки не змогли перемогти ні одним з можливих ліків, вчені налаштовані оптимістично і продовжують шукати рішення даної проблеми. Нагадаємо, останній масштабний спалах пневмонії був зафіксований в Китаї в 2016 році. За словами американських вчених, виявлений ними штам володіє не настільки сильною вірулентністю, як той, що був виділений в китайській лікарні в 2016 році.