Шведські вчені з Університету Гетеборга протестували різні пластикові вироби і виявили, що третина з них містять токсичні речовини, у тому числі п’ять з перевірених товарів призначалися для дітей.

Фахівці переконані, що необхідно терміново шукати безпечну альтернативу пластику для виробництва.

Між тим, незважаючи на широку заклопотаність хімічним складом пластмаси, її річне виробництво подвоїлося за останні 15 років, досягнувши 245 млн тонн ще в 2008 році. Пластичні полімери не рахуються токсичними, але можуть містити залишкові хімікати, хімічні добавки і продукти розпаду. Пластмаса також ускладнює проблеми позбавлення від побутових відходів і служать однією з головних причин забруднення навколишнього середовища.

Читайте також:  Лікар назвав продукт, який корисний при захворюванні легень

Проаналізована в дослідженні продукція була виготовлена з пластифікованого ПВХ або поліуретану, а також епоксидних матеріалів та текстильних виробів з різних пластикових волокон. Токсичність таких матеріалів в основному обумовлена жиророзчинними органічними речовинами. Приклади найбільш небезпечних пластичних полімерів включали деякі поліуретани, поліакрилнітрили, ПВХ, епоксидні речовини і деякі сополімери стіролу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРИЧИНА МИГРЕНЕЙ – ПЛАСТИКОВА ПОСУДА

ЗАПАХ НОВОГО АВТОМОБІЛЯ МОЖЕ ВИКЛИКАТИ РАК

У САЛОНАХ ЛІТАКІВ ХОВАЮТЬСЯ НЕБЕЗПЕЧНІ ЇНФЕКЦІЇ