Надмірне захоплення ЗСЖ може стати загрозою для життя людини, заявили медики. За їх словами, серед адептів здорового способу життя поширюються поради, які не отримали наукового підтвердження.

Експерти підтверджують: захопленість ЗСЖ стала трендом. В УКраїні стало помітно більше тих, хто прагне правильно харчуватися, не володіє шкідливими звичками і регулярно ходить в спортзал.

Але ідеї вдосконалення організму з допомогою природи, збільшення фізичними навантаженнями і антивікової дієти оцінюються професійними фахівцями критично. На їхню думку, деякі популяризовані установки способу життя не пройшли перевірку у вигляді експериментальних досліджень і можуть бути небезпечними.

Зокрема, вчені скептично оцінили такий метод оздоровлення і стрункості як біг. У парках сьогодні все більше громадян, які бігають. Але, на думку фахівців, навіть щадні дистанції пробіжок можуть бути небезпечними для людини, яка не знає про правила правильного дихання. Заняття бігом збільшують м’язову масу, а паралельно з нею – і масу міокарда, і наслідки можуть бути плачевними для людини.

Крім того, поборники ЗСЖ люблять зміцнювати організм, приймаючи добавки і вітамінів – вітамін D, вітаміни групи В, А та Е, омега-3 риб’ячий жир і інші вельми популярні у тих, хто неабияк захоплений оздоровленням. Вчені підкреслюють: якщо щось і приймати, то строго після консультації з лікарем і за його призначенням.

«Наприклад, омега-3, популярні протизапальні речовини. Часто до них додають і вітамін Е. В принципі, таке поєднання може бути корисним для організму, але тільки якщо препарат призначений за конкретними показниками індивідуально. Як правило, це рекомендується молодим людям до 45 років з ризиком серцево-судинних захворювань. Але! Якщо у людини підвищений тиск, підвищений холестерин і рівень цукру в крові – хоча б два з цих ознак, то розраховувати на Омегу-3 з вітаміном Е не просто марно, але й небезпечно! Ви не зможете поліпшити свій стан і в той же час пропустите цінний час, а серцево-судинне захворювання буде прогресувати», – розповів вчений-ендокринолог Юрій Потешкин.

Джерело: МедікФорум